کد خبر: 6539

هر روز اخبار جدیدی از دستگیری تعداد دیگری از سعودی‌های تکفیری‌ پیوسته به داعش منتشر می‌شود که بیانگر نقش سعودی‌ها در این تشکیلات است.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از پایگاه خبری «العهد» خبر داد، وزارت دفاع عراق یک فیلم ویدئویی ۶ دقیقه‌ای از لحظه دستگیری یک سعودی تکفیری به نام «حمد التمیمی» (۲۱ ساله) در منطقه‌ای صحرایی در شمال عراق را منتشر کرد.

در این فیلم ویدئویی لحظاتی از بازجویی این سعودی تکفیری ثبت شده است. از او سوالاتی درباره دلایل پیوستنش به داعش و ورودش به سوریه و سپس عراق شده است.

تمیمی اعتراف می‌کند که ابتدا در سوریه می‌جنگیده اما به دستور فرمانده گردانی که وی در آن فعالیت داشت‌ به عراق آمده تا به زعم خود در آزادی منطقه «مروانه» شرکت کند.

این تکفیری سعودی در ادامه اعترافاتش می‌گوید که با تفکر «جهادی» در اینترنت آشنا شده است و از طریق شبکه اجتماعی توییتر با یکی از اعضای داعش در عراق به نام «عبدالمجید العتیبی» ارتباط گرفته و سپس از طریق طرابلس لبنان به سوریه آمده و در تماس با برادر بزرگترش او را در جریان سفرش به سوریه قرار داده است. اما برادرش از او خواسته که از ادامه این راه دست‌بردارد و به کشورش بازگردد.

به گزارش مرکز پژوهشی «بوی» ۲۵۰۰ سعودی در صفوف داعش هستند اما ناظران سیاسی شمار سعودی‌ها در تشکیلات داعش را بیشتری از این میزان می‌داند. به هر حال هیچ آمار دقیقی در این باره وجود ندارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری