کد خبر: 6528

رئیس آژانس ادیان گرجستان با اشاره به وجود بیش از 300 مسجد در این کشور گفت: یکی از وظایف ما کمک به اسلام حقیقی است.

خبرگزاری فارس: اسلام حقیقی را مورد حمایت قرار می‌دهیم

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی جامعة المصطفی العالمیه، زازا واشاکمادزه در دیدار با آیت‌الله اعرافی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جامعة ‌المصطفی، ایران را یکی از کشورهای دوست و همسایه گرجستان نامید و از تمایل آژانس برای تقویت روابط با کشورهای اسلامی سخن گفت.

وی هدف از این دیدار را گسترش روابط مذهبی برشمرد و اظهار کرد: در گرجستان آزادی مذهب، یکی از قوانین اساسی است و توجه ویژه‌ای به آن داریم؛ نزدیک به 10 ‌درصد جمعیت گرجستان مسلمان هستند که حدود 450 هزار نفر را شامل می‌شوند.

رئیس آژانس ادیان گرجستان با اشاره به وجود بیش از 300 مسجد در این کشور تصریح کرد: یکی از وظایف ما کمک به اسلام حقیقی است؛ گرجستان با اجبار و محدودیت مخالف بوده و دوست داریم از تجربیات ایران در زمینه‌های مختلف استفاده کنیم.

واشاکمادزه افزود: بیشتر مذهبیون گرجستان دانش‌آموخته جامعة ‌المصطفی هستند؛ گسترش برنامه‌های علمی و فرهنگی در گرجستان برای ما اهمیت دارد و در این باره به کمک جامعة المصطفی امیدوار هستیم.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر مجموعه‌ای علمی و مذهبی در گرجستان راه‌اندازی شده که کوشیده است اقشار، اقلیت‌‌ها و تشکل‌های دینی متحد شوند، اظهار کرد: در سال‌های گذشته مسلمانان گرجستان توانسته‌اند در مبارزه با اجبار و افراطی‌گری موفق باشند و آزادانه به وظایف دینی‌شان عمل کنند.

رئیس آژانس ادیان گرجستان از مقابله ایران با نژادپرستی ابراز خرسندی کرد و گفت: می‌کوشیم اطلاعات درستی از ایران به گرجستان انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه اگر معتقد نبودیم که ایران با تندروی و تروریسم مبارزه می‌کند به ایران نمی‌آمدیم، خاطرنشان کرد: تمایل داریم از تجربیات ایران و جامعة ‌المصطفی در مقابله با تروریسم و تندروی استفاده کنیم، همچنین علاقه‌مندیم در مباحث علمی و فرهنگی ایران شرکت کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری