کد خبر: 6517

به تازگی خبرهای تامل برانگیزی در رابطه با گوگل و یاهو که بزرگترین موتور سرچ های دنیا هستند، منتشر شده که قابل توجه هستند از یک سو خبرها حاکی از آن است که حساب کابران گوگل به سرقت رفته و از سوی دیگر خبر عدم امنیت یاهو منتشر می شود.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، موتور سرچ گوگل و یاهو در روزهای اخیر با حاشیه های بسیاری مواجه شده اند تا کاربران را برای استفاده از آدرس های میل (یاهو میل، جی میل) دچار شک و تردید کنند.

گوگل و لو رفتن حساب ۵ میلیون نفر

در حدود ۴,۹۲۹,۰۹۰ حساب کاربران گوگل به همراه رمزهای ورودی در یک سایت روسی با نام "بیت کوئین" منتشر شده است. پس از انتشار اطلاعات کاربران بر سایت روسی، مقامات گوگل در خبری اعلام کرده اند که این رخداد هک نبوده بلکه اطلاعات شخصی کاربران در سال های متوالی ربوده شده است.

نمایشی از اطلاعات ربوده شده در سایت بیت کوئین


مقامات گوگل در خبرهای متفاوتی اعلام کردند که امنیت حساب کاربران را تامین کرده اند و اجازه هک هیچ حساب کاربری را به هکرها نداده اند اما از سوی دیگر به کاربرانی که حساب آنها هک شده، کمک خواهند کرد تا حساب هایشان را امن کنند.

گوگل به سایر کاربران جی میل که احساس عدم امنیت کرده و خواهان تغییر رمز ورودی شان هستند نیز توصیه کرده که رمز جی میل های خود را تغییر ندهند زیرا اطلاعات کاربران در گذشته ربوده شده است اما سایر کاربرانی که مورد هجوم قرار گرفته و اطلاعات ورودی آنها لو رفته به تغییر رمز خود مبادرت ورزند.

خواسته عجیب دولتمردان امریکایی از یاهو!

از سوی دیگر دولتمردان امریکایی به بهانه هایی مانند حفظ امنیت ملی کشورشان از مدیران شرکت یاهو درخواست کرده اند تا اطلاعات کاربران شان را در اختیار آنها قرار دهند در غیر این صورت به پرداخت جریمه روزانه ای در حدود ۲۵۰ هزار دلار محکوم خواهند شد.

مقامات یاهو نیز که این درخواست را برخلاف قوانین می دانستند، شکایت خود را به دادگاه های امریکایی ارجاع دادند اما مقامات قضایی نیز رای قاطعی را صادر نکردند.

تحقق این درخواست به مقامات و دولتمردان امریکایی اجازه خواهد داد تا بتوانند با اختیارات کامل از داده ها و اطلاعات کاربران یاهو و گوگل بهره ببرند و بر داده های آنها تسلط داشته باشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری