کد خبر: 6490

دولت آمریکا، بسته جدیدی از تحریم ها را ضد روسیه تصویب کرد که شش بانک روسیه را در بر می گیرد. بسته جدید تحریم های آمریکایی، پنج موسسه صنایع نظامی و ۵ شرکت تولید نفت و گاز روسیه را نیز در بر می گیرد.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، وزارت خزانه داری آمریکا شش بانک روسیه را تحریم کرد که یکی از آن ها، "سبربانک" از بزرگ ترین بانک های روسیه است.

سایت خبری "روسیا الیوم" تأکید کرد: علاوه بر آن، محدودیت ها و موانعی برای جلوگیری از دسترسی بانک های روسی به بازار سرمایه آمریکا ایجاد شد و افراد آمریکایی از بستن قراردادهای مالی که دیونی با مهلت پرداخت بیش از ۳۰ روزه را سبب می شوند، منع شدند. علاوه بر آن، خرید سهام یا حمایت مالی و همکاری اقتصادی با روسیه توسط افراد آمریکایی ممنوع شد.

بستۀ جدید تحریم های آمریکایی، پنج موسسه صنایع نظامی و ۵ شرکت تولید نفت و گاز روسیه را نیز در بر می گیرد.

از سوی دیگر، وزارت بازرگانی آمریکا، تحریم های جدیدی علاوه بر تحریم های وزارت خزانه داری ضد روسیه اعمال کرد که شرکت های "الماز-آنتی"، موسسه پژوهش های علمی "تیخومیرووا"، کارخانه ماشین سازی"میتی شینسکی"، کارخانه ماشین سازی"کالنین"، موسسه تولیدات علمی "spde" را در بر می گیرد.

بر پایه این گزارش، وزارت بازرگانی آمریکا همچنین، پنج شرکت انرژی روسی، شامل شرکت "گازپروم" شرکت نفتی "گازپروم"، شرکت "لوک اویل"، شرکت نفتی"روس" و شرکت نفت و گاز "سورگوت" را تحریم کرد و محدودیت هایی در زمینه صادرات و واردات تولیدات شرکت های نامبرده در نظر گرفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری