کد خبر: 6483

معاون استاندار تهران با بیان اینکه رئیس جمهور در یک‌سال گذشته دو بار به‌طور غیررسمی به شهرستان ری سفر کرده است، گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته رئیس جمهور در آینده نزدیک به‌طور رسمی به شهرستان ری سفر می‌کند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، هدایت‌الله جمالی‌پور جمعه شب در آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره تئاتر استان تهران که به میزبانی شهرستان ری برگزار شد، ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری و قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره اظهار داشت: شهرستان ری از جمله قطب‌های مذهبی، فرهنگی، هنری و ... است و در عرصه‌های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش‌آفرینی کرده است.

وی هنرمندان را انسان‌هایی خلاق و بسیار بزرگ دانست و گفت: کارهایی که اهالی فرهنگ و هنر انجام می‌دهند، فعالیت‌هایی است که هرکسی نمی‌تواند آن را انجام دهد.

معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری افزود: هنرمندان با تلاش و کوشش خود طراوت، شادابی، نشاط و روح تازه‌ای به کالبد آدمی می‌دمند.

هنرمندان در ذهن و قلب مردم جای دارند

جمالی‌پور با بیان اینکه هنرمندان در ذهن و قلب مردم جای دارند، عنوان کرد: مردم احترام خاصی برای هنرمندان قائل هستند چرا که هنر در فضای اجتماعی کشور نقش به سزایی دارد و روح و نشاط را در جامعه می‌گستراند.

وی با اشاره به اینکه هنر سبب رشد و توسعه کشور می‌شود، گفت: انسان به هر میزان که با نشاط و سرزنده باشد سرعت پیشرفت او بیشتر می‌شود.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش برجسته‌ای در توسعه زیرساخت‌های کشور دارد

معاون استاندار تهران در ادامه به نقش برجسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توسعه زیرساخت‌های کشور پرداخت و گفت: هنر هرگاه ذهن آدم بر اثر امورات روزمره و حجم بالای کاری خسته می‌شود، خلاقانه روح تازه نشاط، سرور و سر زندگی را در انسان می‌دمد؛ هنر بستر توسعه کشور در همه زمینه‌ها را فراهم می‌کند و جامعه ما را شاداب‌تر و پویاتر می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ری، به رضایت اهالی هنر از میزبانی شایسته این شهرستان پرداخت و تاکید کرد: امید است میزبانی نوزدهمین جشنواره تئاتر استان تهران سرآغازی برای برپایی جشنواره‌های فرهنگی در حوزه‌های مختلف در شهرستان ری باشد.

ری با قدمت ۷ هزار ساله محل تحصیل، رشد و نمو بزرگان بوده است

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به صبغه و تاریخ کهن این خطه بیان داشت: صبغه و تاریخ بیش از ۷ هزار سال در ری نهفته است و این خطه محل تحصیل، رشد و نمو بزرگان بوده و همواره در تاریخ سیاسی کشور نقش‌آفرین بوده است. شهرستان ری در تولید علم و فرهنگ از جمله شهرهای نادر جهان بوده است.

شهرری از مظلوم‌ترین شهرهاست

جمالی‌پور ری را از مظلوم‌ترین شهرها دانست و گفت: تهران در گذشته قریه‌ای در کنار ری بود اما امروز تهران که روزی روستایی در کنار ری بود بر این خطه حاکم شده است و تهران به‌طوری گسترش یافته که امروز ری با قدمت بیش از ۷ هزار سال به مثابه یکی از محلات تهران است.

وی بیان داشت: امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی و حضور هنرمندان و فرهیختگان بتوان به‌شایستگی این شهر، قدمت، صبغه و ظرفیت‌های آن را بیش از پیش معرفی کرد.

ری می‌تواند مرکز علم و اندیشه شود

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به عنایت رهبر فرزانه انقلاب به این شهرستان گفت: رهبر معظم انقلاب ری را قبله تهران خواندند و با این لقب عنایت ویژه‌ای به این خطه داشتند، لقبی که نشان از ممتازی این خطه دارد.

وی عنوان کرد: اگر همه مسئولان این‌گونه به ری توجه داشته باشند خیلی از مشکلات این شهر مرتفع می‌شود.

جمالی‌پور با تاکید بر اینکه ری می‌تواند مرکز علم و اندیشه شود، گفت: ری با پیشینه، ظرفیت‌ها، استعدادها و توانی که دارد می‌تواند همچون گذشته مرکز تولید علم، فرهنگ و اندیشه شود.

سفر رئیس جمهور به ری در آینده نزدیک

معاون استاندار تهران با اشاره به توجه دولت یازدهم به ری تصریح کرد: رئیس جمهور در طول یک‌سال گذشته دو بار به‌طور غیررسمی به ری سفر کردند و در آینده نزدیک به‌طور رسمی به این خطه سفر می‌کنند.

وی گفت: حتماً در سفر رسمی رئیس جمهور به ری بسیاری از کارهایی که برای این شهرستان لازم است اتفاق بیفتد انجام می‌شود.

جمالی‌پور تاکید کرد: امید است شورای اسلامی شهر تهران در مباحث فرهنگی و اجتماعی حضور بیشتر داشته باشند و فقط نباید فقط به صرف رای گرفتن و تبلیغات در این شهر حاضر شوند و مطالبه مردم ری که مطالبه به حق است را پیگیری کنند.

فرماندار ویژه شهرستان ری خاطرنشان کرد: امیدواریم شورای اسلامی شهر تهران در حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرری حضور یافته و کمک کنند مردم بتوانند از این ظرفیت‌های فرهنگی این خطه استفاده کنند.

این گزارش حاکی است مراسم اختتامیه نوزدهمین جشنوراه تئاتر استان تهران با حضور مسئولان استان تهران و شهرستان ری و هنرمندان برجسته تئاتر در سالن همایش‌های حضرت ولی‌عصر (عج) شهرری برگزار شد.

به گزارش فارس، نوزدهمین جشنواره تئاتر استان تهران در راستای ارتقا، اعتلا، تشویق و ترویج اجرای عمومی آثار نمایشی و مستمر در سطح استان به ویژه شهرستان‌های تابعه، از ۱۸ تا ۲۱ شهریور ماه به میزبانی شهرستان ری و به همت معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن نمایش شهرستان ری برگزار شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری