استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آیت الله طاهری خرم آبادی از چهره های فقیه، انقلابی، عالم و شایسته بود، گفت: اخلاق خوب، و نجابت و ادب از صفات بارز و شایسته این عالم ربانی بود به گونه ای که هر انسانی با ایشان ملاقات می کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام نظری منفرد شامگاه پنجشنبه در نخستین مراسم سالگرد ارتحال آیت الله طاهری خرم آبادی با اشاره به اینکه فرسودگی یکی از سنت های الهی در دنیا است که برای همه انسان ها عیان و مشخص است و باید سبب عبرت و تنبه ما شود، اظهار کرد: انسان، حیوان، نبات و جمادات فرسوده می شوند و ما باید از این مسئله درس بگیریم.

وی با بیان اینکه آنچه باقی می ماند وجه الرب است، افزود: وجه الرب از نوع موجودات مادی نیست اما همه چیز در حال فرسوده شدن است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه انسان ها به خود نمی آیند که روزی دوران کودکی، نوجوانی، جوانی و میان سالی و پیری تمام می شود، بیان کرد: مرگ هیچ گاه خبر نمی کند و به ویژه در زندگی ماشینی امروز، انسان اصلا مطمئن نیست که آیا سالم به منزل می رسد یا خیر.

حجت الاسلام نظری منفرد با اشاره به اینکه انسان ها به انواع مختلف مرگ از دنیا می روند، گفت: انسان موجود بسیار ضعیفی است و توقف یک لحظه از جریان خون در مویرگ های مغز و عدم اکسیژن رسانی به آن موجب می شود که انسان به سادگی به کما و یا از دنیا برود.

وی با بیان اینکه انسان خوب است که لحظات احتضار دیگران را مشاهده کند تا عبرت بگیرد، اظهار داشت: گاهی انسان هایی که سالم هستند زودتر از انسان های بیمار از دنیا می روند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه انسان باید خودش را به ابزار و معنویاتی که برای سفر آخرت نیاز دارد مجهز کند ، تصریح کرد: مرگ دروازه ای است که تمام انسان ها به آن وارد می شوند.

حجت الاسلام نظری منفرد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آیت الله طاهری خرم آبادی از چهره های فقیه، انقلابی، عالم و شایسته به شمار می رفت، ابراز داشت: اخلاق خوب،  و نجابت و ادب از صفات بارز و شایسته این عالم ربانی بود به گونه ای که هر انسانی با ایشان ملاقات می کرد همواره از ادب وی تمجید می کرد. 

وی با اشاره به اینکه هر قدر دانش عالم بیشتر شود متواضع تر می شود، گفت: آیت الله طاهری خرم آبادی از شخصیت های متواضع و بااخلاق برجسته کشور بود. 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آثار خوبی از آیت الله طاهری خرم آبادی باقی مانده است، تصریح کرد: این عالم ربانی از علم و قلم خوبی برخودار بود و تالیفات متعددی داشت. 

حجت الاسلام نظری منفرد با اشاره به اینکه آیت الله طاهری خرم آبادی انس با مجالس اهل بیت(ع) داشت، گفت: اهل بیت(ع) کریم هستند و نمی شود انسان در دنیا به آن ها ابراز ارادت کند و آن ها دست انسان را نگیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری