کد خبر: 6460

امام جمعه مشهد گفت: همانطور که رئیس جمهور در زمان دفاع مقدس فرمانده پدافند کشور بود امروزه نیز باید پدافند فرهنگی جامعه را رهبری کند زیرا اهمیت این کار برای همه مشخص است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، آیت الله علم الهدی ظهر امروز در جوار مرقد نورانی امام رضا(ع) و در جمع مجاوران و زائران حرم رضوی گفت: عیدی ولادت امام رضا سلامتی ارزشمند مقام معظم رهبری بود و در عیادتی که از ایشان داشتم مشخص شد که عافیت و سلامت ایشان کاملا برگشته است.

وی گفت: در خجسته روز ولادت امام رضا و در جمع زائران و دلدادگان این امام رئوف، آقای رئیس جمهور و هیات دولت سفر خودشان را به این استان انجام دادند که این سفر بسیار پربرکت بود.

امام جمعه مشهد گفت: سریع اجرا شدن پروژه هایی که در این سفر به تصویب رسید یکی از نکات مهم سفر دولت بود به طوری که قرار شد از ۱۲۹ پروژه ای که به تصویب رسیده است ۱۰۷ پروژه تا پایان امسال عملی شود و بقیه تا میانه سال ۹۴ به اجرا برسد.

وی ادامه داد: نکته دیگری که از این سفر کشف شد عمق توطئه های شیطانی دشمنان نظام در جریانات استکباری بود به طوری که سه جمله ارزشمند رئیس جمهور را که فرمود بی حجابی میراث خاندان پهلوی است و نمی گذاریم که دوباره در کشور خودنمایی کند و مردم این سرزمین برای عفاف و حجاب جنگیده اند و همچنین جمله ای که شاگردی در حوزه علمیه قم را افتخار خود می دانستند به هیچ وجه در رسانه های خود منتشر نکردند.

خطیب جمعه مشهد گفت: مردمی که در خط رهبری هستند از جملات ایشان بسیار خرسند شدند و استقبال خوبی همراه با متانت از ایشان انجام دادند که من باید از این بابت از آنها تشکر کنم.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در این سفر نشان داد که در بحث فرهنگی با موضع مردمی که در خط رهبری هستند هیچ اختلافی ندارد و در همان مسیرحرکت می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:مسئله عفاف و حجاب مورد توجه ایشان است و ما امیدواریم که مورد توجه هیات دولت و وزیرانی که خود را متولی فرهنگ می نامند نیز باشد.

امام جمعه مشهد گفت: در رسانه های بیگانه دشمن هیچکدام از فرمایشات رئیس جمهور منتشر نشد و فقط جمله ای که ایشان گفت با دیوار و فیلتر نمی شود با مردم برخورد کرد را مورد پوشش قرار دادند که البته برخی از رسانه های داخلی از روی عصبانیت نیز همین کار را کردند.

وی گفت: دشمن می خواهد بگوید که دولت و ریاست جمهوری با قشر متدین جامعه فاصله دارد و باید این را شناخت و به آن دامن نزد هر چند که من هم معتقدم با فیلتر کردن مشکلات حل نمی شود اما با رهاشدگی هم مشکلات فرهنگی حل نخواهد شد.

آیت الله علم الهدی گفت: هیچ عاقلی معتقد نیست که با خشونت ما می توانیم فرهنگ سازی کنیم و باید بدانیم که بدون پدافند فرهنگی هم مشکلات این حوزه قابل حل نیست.

وی گفت: همانطور که رئیس جمهور در زمان دفاع مقدس فرمانده پدافند کشور بود امروزه نیز باید پدافند فرهنگی جامعه را رهبری کند زیرا اهمیت این کار برای همه مشخص است.

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: رزمندگان ما هنوز خاطره ننگین جمله بنی صدر را که گفت "ما باید زمین بدهیم تا زمان بگیریم" را از یاد نبرده اند و رئیس جمهور که در خط رهبری است باید به توصیه رهبری در بحث های تهاجم فرهنگی، ناتو و شبیخون فرهنگی توجه بیشتری داشته باشد.

خطیب جمعه مشهد افزود: چطور در دفاع مقدس وجود پدافند لازم است اما در جریان فرهنگی این طور نیست؟ در کشوری که شبکه اجتماعی و موتور سرچ ندارد و برای استفاده خود از این ابزارهایی که در دست دشمن است استفاده می کند یعنی چه که ما نباید فیلتر داشته باشیم.

وی گفت: رئیس جمهور که دولت خود را دولت فرهنگی نامیده است باید به صحنه بیاید و هر چه در پدافند فرهنگی دارد به نمایش بگذارد. با این شرایط نمی توان گفت که ما با فیلترینگ مخالفیم و پدافند یک شرط اساسی برای مقاومت بوده و اکنون هم در عرصه فرهنگی لازم است.

آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات جوانان نیز اشاره کرد و گفت: برخی جوانان مشکلات خود را به خانواده ها منسوب می کنند و می گویند که بزرگتر ها آنان را درک نمی کنند در حالی که این جوانان هستند که بزرگترها را درک نمی کنند و این حرف یک نوع فرافکنی از ناحیه جوانان است.

خطیب جمعه مشهد مشکلات جوانان را در هر قشری مشترک خواند و گفت: شکوفایی غرائز و تولید خواسته های نامتناهی و گرایش های حیوانی و نفسانی اولین مشکلی است که جوانان از سن ۱۹ سالگی با آن روبرو می شوند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: مشکلات جوانان در خانواده های مرفه بیشتر از خانواده های آسیب پذیر است زیرا در خانواده های آسیب پذیر خواسته های یک جوان از صفر شروع می شود و قابل کنترل است.

خطیب جمعه مشهد تصریح کرد: مقاومت مطلق در برابر خواسته جوانان و همچنین برآورده کردن تمام خواسته های او هر دو راه اشتباهی است و راه درست آن است که برای جوان تولید خواسته کنیم و باید مسئله جوانان را جدی گرفته و آن را برعهده دولت و جامعه نگذاریم.

آیت الله علم الهدی وجود ابهام در سرنوشت جوانان را نیز مشکل دوم در این حدود سنی خواند و گفت: این دوره زمان رویاهای افسانه ای برای یک جوان می باشد و وقتی با دقت نگاه می کند و متوجه می شود که امکانات برای رسیدن به آنها در واقعیت وجود ندارد افسرده می شود و مدام غصه می خورد.

امام جمعه مشهد راه حل این مشکل را دلگرم کردن جوان دانست و خاطرنشان کرد: پدر باید خود را به عنوان پشت و پناهی محکم به جوان معرفی کند و تا می تواند به او امید و دلگرمی بدهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری