کد خبر: 6430

دادستان کل کشور شهدا را تربیت یافتگان عاشورای حسینی دانست و گفت: شهدا با شهادت خود راه عاشورا را ادامه دادند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نخستین یادواره ۱۶ شهید روستای نعیم آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان دامغان در محل حسینه اعظم این روستا اظهار داشت: شهدا از دیدگاه آیات و روایات از یک جایگاه والا برخوردار بوده و این مهم یک افتخار عظیم است که نصیب هر فردی نخواهد شد.

وی اضافه کرد: شهدای ما با بستن سربند یا زهرا (س) و یا حسین (ع) در عرصه نبرد با دشمنان حضور پیدا کردند و این حرکت آنان همراه با عشق و محبت و تأسی از سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) بود که امروز ما از امنیت و آرامش برخوردار باشیم.

پیام شهیدان درس مقاومت و ایستادگی بود

نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: پیام شهیدان درس مقاومت و ایستادگی بوده که ما باید از این پیام شهدا درس بگیریم و در مقابل زیاده خواهان و دشمنان مقاومت و ایستادگی کنیم و آنان را در رسیدن اهدافشان ناکام بگذاریم.

رئیسی با بیان اینکه شهدا با کرامت و با اراده بالا جان خود را برای حفظ امنیت کشور اهدا کردند افزود: بهترین آرزوی شهدای ما این بود که امروز کشورمان به دست دشمنان نیافتد و بهترین ارمغان شهدا نیز استقلال و امنیت کشورمان است.

وی یادآور شد: برگزاری یادواره های شهدا باید با هدف ترویج فرهنگ شهید و شهادت گسترش پیدا کند و از این راه بتوانیم یک بار دیگر با شهدا تجدید بیعت کنیم و راه آنان را ادامه دهیم.

حسن خلق از صفات بارز ائمه معصوم (ع) است

عضو شورای عالی قضایی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به صفت بارز اخلاق خوب از دیدگاه آیات و روایات پرداخت و اظهار داشت: حسن خلق از صفات بارز ائمه معصومین (ع) است و همواره مومنان را بر داشتن چنین اخلاقی تأکید ورزیدند.

رئیسی یادآور شد: بحث مکارم الاخلاق یک موضوع مهم و اساسی بوده که باید با مطالعه بیشتر با این دیدگاه پیامبران در زمینه اخلاق خوب و نیک بهتر آشنا و به آن عمل کنیم.

وی با تصریح بر اینکه انسان ها دارای عزت و مقام هستند و با این ویژگی باید بتوانند با هوای نفسانی که یک تهدید برای انسان است مقابله و مبارزه کرد، خاطرنشان ساخت: انسان ها به عنوان عبد و تابع خداوند با مقابله و مبارزه با هوای شیطانی استواری و پایداری را در خودشان تقویت کنند.

راه و روش امام (ره) هنوز در حال جاری شدن است

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر اینکه راه و روش امام (ره) هنوز در حال جاری شدن است و خاموش شدنی نیست، اضافه کرد: حیات جاودانگی امام (ره) و راه و خط ایشان، امروز بیش از هر زمان در حال تداوم است و ما نیز نباید لحظه ای از آن غافل شویم.

رئیسی گفت: امام (ره) با پیام و سخنرانی های خود مرزهای جغرافیایی را تکان داد و هر سخنرانی امام حاوی پیام بود و یک تأثیرگذاری مهم را در جهان جاری و ساری می کرد.

مداحی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (س) و اجرای برنامه از سوی مجری توانمند صدا و سیما عبدالرحمان نظام اسلامی و برپایی نمایشگاه عکس شهدا از دیگر برنامه های این یادواره بوده است.

در این یادواره نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهر بندرعباس، استاندار سمنان، ائمه جمعه، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، رئیس کل دادگستری استان سمنان، روحانیت و فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده های معظم شهدا و دیگر قشرهای مختلف مردم حضور داشتند . روستای نعیم آباد در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی دامغان واقع شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری