کد خبر: 6420

عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه کشورمان و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان از کشورهای غربی خواست که خواسته‌های غیرمنطقی خود را رها کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه که برای گفتگو با سه کشور اروپایی بر سر موضوع هسته‌ای در وین به سر می برد در گفتگویی کوتاه با رسانه‌ها گفت: مذاکرات می‌تواند سریعتر به نتیجه برسد. به این شرط که کشورهای طرف مذاکره حسن نیت نشان داده و خواسته‌های غیر منطقی خود را رها کنند.

دور جدید مذاکرات هسته‌ای بین ایران و سه کشور اروپایی عضو مذاکرات ۱+۵ و نماینده اتحادیه اروپا پیش از ظهر امروز به وقت محلی در مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین آغاز شد. این مذاکرات که بنا به گفته یک دیپلمات نزدیک به مذاکرات، یک روزه خواهد بود در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد و علاوه بر مذاکرات رسمی احتمال دیدارهای دوجانبه نیز بین ایران و طرف های گفتگو وجود دارد.

این دور از مذاکرات در سطح معاونان وزیرخارجه برگزار می‌شود. تیم مذاکره کننده ایران به ریاست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امور خارجه و حمیدی بعیدی نژاد، مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه در این نشست حاضر شده است و محمدنیا و امیری نیز کارشناسان این تیم مذاکره کننده هستند.

از سه کشور آلمان ، فرانسه و بریتانیا نیز نمایندگانی در سطح معاون وزیر و یا مدیرکل در این مذاکرات حضور دارند.

این مذاکرات در راستای مذاکرات دو جانبه ایران با کشورهای عضو ۱+۵ پیش از آغاز مذاکرات رسمی ایران و ۱+۵ در نیویورک در تاریخ ۲۷ شهریور ماه خواهد بود .

علاوه بر مذاکرات رسمی ایران و ۱+۵ در نیویورک نسشت سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز ۱۱ روز دیگر در وین برگزار می شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری