معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه با اشاره به اینکه آسیب‌های فرهنگی در شرایط کنونی نسبت به گذشته تفاوت‌های زیادی داشته است، گفت: باید مخاطبان را با آسیب‌های روز از جمله ماهواره، اینترنت و... آشنا کنیم.

خبرگزاری فارس: باید برای آسیب‌های فرهنگی پاسخ‌های روز ارائه دهیم

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر «حوزه»، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی ظهر امروز در همایش نویسندگان حوزوی با اشاره به انتشار 180 شماره از ماهنامه مبلغان، اظهار داشت: تاکنون هیچ اعتراض علمی و سیاسی در خصوص مطالب منتشر شده این ماهنامه نداشته‌ایم و این مسئله نشان دهنده جایگاه این نشریه است.

وی با اشاره به اینکه مجله مبلغان در طول سه سال گذشته به خودکفایی مالی رسیده است، ادامه داد: تمام هزینه‌ها از درآمد نشریه پرداخت می‌شود و این مسئله نیز از جمله موفقیت‌ها به شمار می‌رود.

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه مخاطب اصلی این مجله مبلغان و روحانیون هستند و نباید محتوای مطالب مجله طولانی و تفصیلی باشد، یادآور شد: باید مطالب نشریه با مسائل روز ارتباط داشته باشد تا مخاطبان جذب آن شوند.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌های فرهنگی در شرایط کنونی نسبت به گذشته تفاوت‌های زیادی داشته است، بیان کرد: باید مخاطبان را با آسیب‌های روز از جمله ماهواره، اینترنت و... آشنا کنیم.

نبوی با بیان اینکه شیعه امروز در اوج اقتدار قرار دارد، عنوان داشت: امروز حکومت شیعه بسیار مطرح است و با وجود اینکه اعراب در جنگ اخیر غزه و جنگ لبنان نتوانستند به اسرائیل ضربه بزنند، اما شاهد بودیم با مدد شیعیان آسیب‌های فراوانی به رژیم جعلی و فاسد صیهونیستی وارد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید به نیازهای مبلغان و مداحان در خصوص روضه و نوحه خوانی پاسخ دهیم، اظهار کرد: اگر ما این کار را انجام نداده و به نیازهایشان پاسخ ندهیم به دستگاه‌های دیگر روی می‌آورند و مجله مبلغان باید نوحه روضه حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) را از زوایای مختلف به مردم آموزش دهد.

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه با اشاره به محتوای نامناسب برخی از اشعار، یادآور شد: گاهی اوقات مداحان از این محتوا آگاهی لازم را ندارند که باید روشنگری لازم را داشته باشیم.

وی به اقدامات گروهک تروریستی داعش اشاره کرد و چنین توضیح داد: دشمنان روزی از آنها حمایت کرده و روزی در مقابل آنها قرار می‌گیرند و حمایت‌های دشمنان از این گروه تروریستی اگر در راستای سیاست‌های مد نظرشان حرکت کنند ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری