کد خبر: 6411

حسینعلی امیری با اشاره به حمله تروریست‌ها به یک پاسگاه در منطقه سراوان گفت: از طریق دستگاه دیپلماسی تذکرات لازم به کشور پاکستان در این زمینه داده خواهد شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس،حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور در حاشیه مراسم ختم خواهر محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در مسجد نور میدان فاطمی برگزار شد در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه وزارت کشور چه اقداماتی را درباره حمله تروریستی اخیر به پاسگاهی در سراوان انجام داده است، گفت: ما در درون مرزهای خود مشکل خاصی نداریم و نیروهای امنیتی و به ویژه سپاه پاسداران که مسئولیت امنیت منطقه را برعهده دارد به وظایف خود عمل می‌کنند.

وی افزود: مشکل این است که پاکستان در خاک خود حاکمیت ندارد و ما بارها این موضوع را به طرف مقابل گفته‌ایم که باید در خاک خود اعمال حاکمیت کند و اجازه ندهد که از خاک پاکستان علیه کشور ما عملیات‌های تروریستی و ایضایی انجام شود.

امیری با اشاره به فعال شدن کمیته مرزی مشترک میان ایران و پاکستان اظهار داشت: از طریق دستگاه دیپلماسی نیز تذکرات لازم درباره این حمله تروریستی به پاکستان داده خواهد شد.

امیری در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود چند هوادار داعش در خاک ایران دستگیر شد‌ه‌اند، گفت: به هر حال کشور ما کشور بزرگی است و فاصله بین افغانستان و پاکستان با عراق کشور ما است و اگر چند نفر بخواهند از مرزهای ما به عراق بروند چیز عجیبی نیست اما مهم اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی ما است که هم‌اکنون وجود دارد.

وی اظهار داشت: با قاطعیت می‌گویم که داعش به هیچ وجه برای کشور ما تهدید نبوده و هم‌اکنون نیز در سال افول است.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به ضربات ارتش عراق و نیروهای مردمی به داعش خاطرنشان کرد: هم‌اکنون داعش در حال عقب‌نشینی است و تاریخ مصرف آنها تمام شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری