کد خبر: 6386

سخنگوی وزارت خارجه گفت ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که پس از اجلاس سران ناتو در ولز اعلام موجودیت کرده و در حال شکل گیری است، با ابهامات جدی مواجه بوده و در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌ای و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد.

به گزارش قم خبر ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص تشکیل ائتلاف بین المللی علیه داعش تصریح کرد: ائتلاف موسوم به ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش که پس از اجلاس سران ناتو در ولز اعلام موجودیت کرده و در حال شکل گیری است، با ابهامات جدی مواجه بوده و در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌ای و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد.

افخم تصریح کرد: برخی کشورهای درون این ائتلاف در شمار حامیان مالی و امنیتی تروریست‌ها در عراق و سوریه بوده‌اند و برخی دیگر به امید ایجاد تغییرات سیاسی مطلوب خود در عراق و سوریه در عمل به مسئولیت بین المللی خود کوتاهی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: طی سالیان متمادی سیاست‌ها و اقدامات دو گانه و تبعیض آمیز و استفاده ابزاری از تروریسم و افراطی گری نتیجه‌ای جز ترویج تروریسم و افراط گرائی و ظهور شاخه‌های متعدد این گروهها در نقاط مختلف جهان نداشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: این کشورها قبل از اقدامات نمایشی که به نظر می‌رسد برای پاک کردن سابقه خود در حمایت از تروریست‌ها بدان متوسل شده‌اند، لازم است اگر واقعا از گسترش ابعاد تروریسم دچار هراس شده‌اند بدون توسل به اقدامات شعاری و بهره برداری‌های سیاسی، به رویکرد دوگانه خاتمه داده و صداقت خود برای مبارزه جمعی و فراگیر با تروریسم و علیه افراطی گری را به اثبات برسانند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری