کد خبر: 6379

فرمانده نیروی انتظامی شعار «پلیس، تلاش جهادی، کارآمدی، اقتدار»؛ را شعار هفته نیروی انتظامی در سال ۹۳ دانست.

به گزارش قم خبر ، سردار اسماعیل احمدی مقدم در خصوص علت نامگذاری شعار هفته نیروی انتظامی، اظهارداشت: هفته ناجا، هر سال معمولاً با شعاری به عنوان محور فعالیت‌های این هفته آغاز می‌شود، طبیعتاً این شعار مربوط به یک هفته نیست بلکه شالوده عمل و سیاست‌های اقدام این نیرو، حداقل در همان سال به شمار می‌آید که در همان مسیر حرکت می‌کنیم و از سوی دیگر باید اهداف و برنامه‌های خاص ناجا را نیز تعقیب کنیم.

وی، "پلیس، تلاش جهادی، کارآمدی، اقتدار" را شعار هفته ناجا امسال اعلام کرد و درباره "تلاش جهادی"، گفت: جهاد، یک مفهوم ارزشی و مقدس است که نمی‌تواند کلماتی نظیر کوشش، فعالیت، سخت کوشی و... جای آن را بگیرد؛ این جهاد در ادبیات ارزشی و اسلامی ما ضمن اینکه عنصر کوشش، جهد و خستگی ناپذیری در آن است، اخلاص و برای خدا بودن نیز باید در درون آن کاملاً مستتر باشد.

به گفته فرمانده ناجا، تلاش جهادی، حرکتی خالصانه برای رضای خدا، فداکاری و از خودگذشتگی برای امنیت مردم است که از عناصر اصلی تلاش جهادی به شمار می‌آید.
احمدی مقدم افزود: با توجه به فعالیت و ماموریت‌های ناجا که همواره با ریسک، خطر و حتی از دست دادن جان همراه است، در سال ۱۳۸۹ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فعالیت کارکنان این نیرو را "مجاهدت فی سبیل الله عنوان کردند که این برای نیروی انتظامی یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود؛ علاوه بر افتخار جهت نائل شدن به کسب این لقب، باید در این مسیر تلاش، کوشش و جهاد خود را نیز تقویت کنیم.

این مقام ارشد انتظامی، کار برای خدا به صورت مخلصانه، ایثارگرانه، شبانه روزی، بدون انقطاع و خستگی ناپذیر برای آرامش و امنیت مردم را شالوده و اساس فعالیت‌های ناجا عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر حفظ، ارتقاء امنیت و انتظام، مسئول استقرار آرامش در جامعه است و از سوی دیگر نیز باید مقتدر باشد.

فرمانده ناجا با اشاره به عنصر "اقتدار"، گفت: در این عنصر، توانایی نهفته است که می‌تواند با متجاوزان، تبهکاران و زورمندان با قدرت برخورد کند؛ از سوی دیگر، ناجا در مواجهه با مشکلات، چالش‌ها و دور کردن خطرات از جامعه باید دارای عنصر "کارآمدی" باشد که طبیعتاً حفظ آن در شرایط فعلی دنیا بسیار سخت است.

وی به تحول و پیشرفت ابزار، فنون و دانش‌های جدید، اشاره کرد و افزود: مجرمان و تبهکاران از فنون، ظرفیت و بسترهای جدید خصوصاً در عرصه فناوری به سرعت استفاده می‌کنند و پلیس در عرصه‌های مختلف نظیر برقراری امنیت و نیز دفاع از امنیت مردم و همچنین خدمات انتظامی با وسعت بسیار مانند صدور گذرنامه، گواهینامه، شماره گذاری خودرو و خدمات متنوع و متعدد دیگر باید به روز، جدید و برخوردار از تکنولوژی‌های روز دنیا باشد که این کار نیز انجام می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی، اساس حیات هر نظام و سازمانی را در گرو کارآمدی عنوان کرد و افزود: این عنصر می‌تواند اعتماد و رضایت در آحاد جامعه ایجاد کند، در صورتی که اقتدار فاقد عنصر کارآمدی باشد مطمئناً شکننده خواهد بود که می‌تواند به ضد خود تبدیل شده و سازمان را با مشکلات عدیده ای مواجه کند.

وی افزود: در عنصر کارآمدی، بهره گیری از پیشرفت‌های علمی، ابزار و تکنولوژی‌های جدید و آموزش و نیز ارتقاء سطح حرفه ای کارکنان که بتوانند از عهده ماموریت‌های جدید به خوبی بر آیند، خصوصاً توانمندی‌های آنها در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

احمدی مقدم به "قدرت اقناع پلیس" در جامعه اشاره کرد و گفت: باید مردم احساس کنند که اقتدار ناجا برای تبهکاران و مخالفان قانون و رحمت و محبت آن متوجه جامعه است.

فرمانده ناجا با اعلام اینکه عناصر کارآمدی و اقتدار از موضوعات اساسی سال ۹۳ است که کلیه رده‌های نیروی انتظامی آن را با قاطعیت تعقیب می‌کنند، گفت: روش مدیریت برای دستیابی به این هدف، مدیریت جهادی است که امسال رهبر معظم انقلاب در شعار سال با عنوان" عزم ملی و مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد و فرهنگ" مطرح کردند.

وی به نقش مستقیم و غیر مستقیم ناجا در حوزه‌های اقتصاد و فرهنگ و نیز حمایت از دستگاه‌های فرهنگی تاکید کرد و افزود: جلب مشارکت‌های مردمی و افزایش آگاهی جامعه در مواجهه با مجرمان و دفاع از امنیت خود از جمله اقدامات فرهنگی برای تسهیل ماموریت‌های ناجا به شمار می‌آید.

احمدی مقدم به فعالیت‌های اقتصادی ناجا در راستای ارتقاء سطح معیشت کارکنان اشاره کرد و افزود: پلیس همچنین با همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اقتصادی در امر مبارزه با فساد مشارکت دارد، طبیعتاً ما نیز در قالب شعار سال تلاش می‌کنیم که مقتدر تر و کارآمدتر برای دفاع از امنیت اقتصادی و فرهنگی جامعه وارد عمل شویم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری