کد خبر: 6373

صادرات برق ایران به کشورهای همسایه از ابتدای سال‌جاری در حالی تاکنون بیش از سه درصد درمقایسه با زمان مشابه پارسال افزایش یافته که آمارها حاکی از رشد بیش از ۷ درصدی تولید برق در نیروگاههای کشور می دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، ایران از ابتدای سال جاری تاکنون پنج‌هزار و ۱۶۴ گیگاوات ساعت برق به کشورهای همسایه صادر کرده است که این میزان ۳.۳۷ درصد درمقایسه با زمان مشابه پارسال افزایش نشان می‌دهد.

ایران در مدت مشابه سال گذشته چهارهزار و ۹۹۵.۵ گیگاوات ساعت برق به کشورهای همسایه صادر کرده بود.

ایران با کشورهای ارمنستان، پاکستان، ترکمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، نخجوان، عراق و افغانستان انرژی مبادله می کند.

* رشد بیش از ۷ درصدی تولید برق

تولید برق ایران از ابتدای سال‌جاری تاکنون درمقایسه با زمان مشابه پارسال بیش از هفت درصد افزایش یافته است.

میزان تولید برق کشور از ابتدای امسال تاکنون به ۱۴۲ هزار و ۳۲۳.۹ گیگاوات رسیده که این میزان ۷.۱۹ درصد بیش از انرژی تولیدی کشور در زمان مشابه پارسال است.

از مجموع انرژی تولیدی داخل کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۱۳۳ هزار و ۱۶۳.۸ گیگاوات ساعت به واحدهای حرارتی و ۹ هزار و ۱۶۰.۱ گیگاوات ساعت به واحدهای برق‌آبی اختصاص داشته است.

در این مدت، تولید نیروگاه‌های حرارتی درمقایسه با دوره مشابه پارسال ۷.۱۸ درصد افزایش و تولید نیروگاه های برق آبی ۷.۲۷ درصد رشد یافته است.

میزان انرژی تامین‌شده نیز امسال در دوره مورد بررسی ۱۴۳ هزار و ۹۱۵.۸ گیگاوات ساعت گزارش شده است که این میزان هفت درصد درمقایسه با زمان مشابه پارسال افزایش نشان می‌دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری