کد خبر: 6371

گروه دیده بان حقوق بشر روز پنجشنبه از ارتکاب جنایت جنگی توسط رژیم صهیونیستی در غزه خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از واحد مرکزی خبر؛ این گروه مستقر در نیویورک با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در سه مورد از وقایع غزه که تحت بررسی قرار گرفته است ، اسرائیل تلفات غیرنظامی سنگینی را به بار آورده است که این نقض قوانین جنگی است.

در این بیانیه آمده است این وقایع شامل گلوله باران های پراکنده دو مدرسه سازمان ملل متحد در شمال غزه در تاریخ ۲۴ و ۳۰ ژوئیه و نیز حمله با موشک هدایت شونده به یک مدرسه دیگر سازمان ملل متحد در شهر رفح در جنوب غزه در تاریخ سوم اوت است.

گروه دیده بان حقوق بشر اعلام کرد در این حملات مجموعا ۴۵ نفر از جمه ۱۷ کودک جان باختند.

در این بیانیه آمده است این حملات غیرقانونی به صورت تعمدی صورت گرفته که از مصادیق جنایت جنگی است.

خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس گزارش داد دادستان ارشد ارتش اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد ارتش تحقیقات گسترده ای را درباره پنج واقعه از جمله حمله ۲۴ ژوئیه گذشته آغاز کرده است که در جریان آن دست کم ۱۵ نفر در یکی از مدارس سازمان ملل متحد در بیت حانون در شمال غزه کشته شدند.

با این حال گروه دیده بان حقوق بشر در بیانیه خود اعلام کرد اسرائیل سابقه طولانی در قصور در انجام تحقیقات موثق در زمینه جنایات جنگی دارد.

در جنگ ۵۰ روزه بین نیروهای اسرائیلی و فعالان حماس که ۲۶ اوت گذشته پایان یافت ، بیش از دو هزار و ۱۰۰ فلسطینی شهید شدند که بیشتر آن ها غیرنظامی بودند.

سازمان ملل متحد و گروه های بین المللی مدافع حقوق بشر ، حملات اسرائیل را به غزه محکوم کردند و واشنگتن از حمله ۲۴ ژوئیه گذشته به مدرسه سازمان ملل متحد انتقاد کرد اما از مسئول دانستن اسرائیل به تنهایی خودداری کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری