کد خبر: 6364

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه تصویر نادرست از ایران در اثر مذاکرات و دیپلماسی یک سال گذشته شکسته، گفت: اگر طرفهای مقابل حسن نیت داشته باشند و از برخی خواسته های غیر معقول دست بردارند، این مذاکرات به سرانجام خواهد رسید.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در گفت وگویی پیش از برگزاری مذاکرات ایران با سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلستان) در وین پایتخت اتریش، با اشاره به نشست امروز - پنجشنبه - گفت: امیدواریم از طریق دیدارهای دوجانبه به درک و تفاهم بیشتری برسیم تا انشاءالله در دور جدید مذکرات در نیویورک به پیشرفت برسیم.

وی در خصوص اینکه اگر پس از سوم آذر ماه و تمدید چهار ماهه به توافق جامع دست نیابید چه رخ خواهد داد؟ عنوان کرد: بعد از ۴ ماه حتی اگر به توافق نرسیم، شرایط ایران هرگز به شرایط قبل برنخواهد گشت و دیگر کسی نمی تواند ایران را به عنوان تهدید بیان کند.

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه تصویر نادرست از ایران در اثر مذاکرات و دیپلماسی تقریبا یک سال گذشته شکسته، گفت: اگر طرف های مقابل حسن نیت داشته باشند و از برخی خواسته های غیر معقول دست بردارند این مذاکرات به سرانجام خواهد رسید.

عراقچی تصریح کرد: فضای روانی علیه ما شکسته و چارچوب تحریم ها شکاف های عظیم برداشته است.

لازم به ذکر است نشست چهارجانبه ایران و سه کشور اروپایی در گروه ۱+۵ قرار است ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران (۱۰ به وقت محلی) در مقر سازمان ملل در شهر وین برگزار شود.

هفتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره راه حل جامع هسته ای ۲۷ شهریور ماه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری