کد خبر: 6356

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: تاکنون بیش از ۹۵ درصد اراضی ملی کشور سنددار شدند و ۵ درصد باقی مانده هم تا پایان سال ۹۴ دارای سند مالکیت ملی می‌شوند .

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم٬ محمد تقی عموزاده در گردهمایی منطقه ۳ مدیران و مسئولان سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در گرگان اظهار کرد: دو میلیون هکتار از بهترین درختان پهن برگ که به عنوان بانک ژن جهان هستند در شمال کشور واقع شده که بیش از ۴۸۰ هزار هکتار از آن در گلستان قرار دارد.

وی افزود: بحران های خشکسالی و پدیده گرم شدن کره زمین سبب شده که بحران های حیاتی در منابع طبیعی به وجود بیاید.

عموزاده بحران وقوع ریزگردها در غرب کشور، خشکیدگی بلوط ها وشمشادها، خشکیدگی دریاچه رضاییه و پریشان را از مهم‌ترین بحران‌های منابع طبیعی کشور اعلام کرد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها و مراتع کشور با بیان اینکه این مسائل زنگ خطر و هشداری برای منابع طبیعی کشور است٬ تصریح کرد: ما برای حفظ عرصه‌های منابع طبیعی در تلاش برای فراهم کردن زیرساخت های لازم هستیم.

وی گفت: نخستین تلاش برای حفظ منابع طبیعی اخذ اسناد مالکیت است که تا پیش از این اسناد مالکیت به صورت برگه تشخیص بود که در آن اراضی منابع طبیعی و زمین های مردم مشخص می‌شد که این کار وقت گیر و ناکافی بود.

عموزاده افزود: هم‌اکنون صدور اسناد مالکیت عرصه های منابع طبیعی را در برنامه داریم که حدود ۹۵ درصد اسناد برای اراضی ملی با کمک اداره ثبت اسناد و املاک کشور صادر شده است.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور تصریح کرد: برای حدود ۱۳۵ میلیون هکتار از اراضی ملی سند صادر شده و فقط ۸ میلیون باقیمانده که تا پایان سال ۹۴ تعیین تکلیف می‌شوند.

وی افزود: با اجرای این طرح دیگر این املاک به راحتی مورد تعرض قرار نمی‌گیرند و به راحتی خرید و فروش نمی‌شوند.

عموزاده اظهار کرد: تاکنون در حدود ۳۵ هزار هکتار برای تصرف منابع ملی پرونده تشکیل و رفع تصرف شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری