«مایکل پایپر» با بیان اینکه اسرائیل قطعا در حادثه یازده سپتامبر ایفای نقش کرده است، می‌گوید تل‌آویو امروز نیز از شکل‌گیری و تحرکات گروه تروریستی «داعش» منتفع شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، امروز سیزدهمین سالگرد حوادث یازده سپتامبر است. برخورد دو هواپیما با مرکز تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ آغازگر بیش از یک دهه جنگ در خاورمیانه بود که به مرگ صدها هزار نفر و اشغال چندین ساله عراق و افغانستان منجر شد. حالا با گذشته چندین سال از این حادثه و با وجود سوالات متعددی که در مورد آن حملات وجود دارد، رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر دستور اقدام نظامی در عراق را به بهانه «القاعده‌ای» دیگر، صادر کرده است.

در همین رابطه گفت‌وگویی داشتیم با «مایکل پایپر» که تحقیقات زیادی را در رابطه با حملات یازده سپتامبر داشته و مقالات متعددی را در این رابطه منتشر کرده است. وی در این مصاحبه نیز مانند تمامی سال‌های گذشته تأکید کرد که هیچ‌گاه سناریوی رسمی دولت آمریکا از این حادثه را نپذیرفته و حتم دارد که رژیم‌صهیونیستی دستکم در این حادثه نقش داشته است.

او همین‌طور در مورد شکل‌گیری گروه تروریستی «داعش» و تحرکات این گروه در منطقه، می‌گوید: «اسرائیل سابقه زیادی در حمایت و ایجاد گروه‌هایی دارد که در ظاهر ممکن است تصور شود که علیه اسرائیل اقدام خواهند کرد. اسرائیل از وجود داعش سود برده است.»

در ادامه متن کامل گفت‌وگو با آقای پایپر آمده است:

آمریکا حمله به عراق و افغانستان را به بهانه حملات یازده سپتامبر آغاز کرد بعد از گذشت سیزده سال از این واقعه به نظر شما پشت پرده این حملات چه بوده است؟

اول اینکه من هیج وقت روایت دولت آمریکا را از اتفاق یازده سپتامبر باور نکرده‌ام. تنها چند روز بعد از حملات یازده سپتامبر مقاله‌ای را نوشتم که در آن آمده است که اسرائیل اگر عامل اصلی این حملات نباشد، قطعا در این واقعه نقش دارد. از آن موقع به بعد شواهد و قرائن قابل توجهی ارائه شده است که نشان می‌دهد این فرضیه درست بوده است.

یکی از منافعی که صهیونیست‌ها در این واقعه دنبال می‌کردند، ایجاد فاصله جدی میان مردم آمریکا و جهان اسلام بوده است و این یک نتیجه مستقیم بود که به دنبال حملات یازده سپتامبر صورت گرفت. صهیونیست‌ها در کنار کشتن آمریکایی‌ها در واقعه حمله به برج‌های دوقلو، دو جنگ را علیه افغانستان و عراق راه اندازی کردند، که به دستان دولت آمریکا انجام شد.

روزنام «یواس‌ای‌تودی» خبری را چند روز پیش منتشر کرد، مبنی بر اینکه اخیرا چندین هواپیمای مسافربری در لیبی مفقود شده است و احتمال دارد این هواپیماها در سالگرد حملات یازده سپتامبر در اقدامی مشابه علیه یک کشور اروپایی استفاده شوند. آیا غربی‌ها تلاش می‌کنند اقدامی مشابه را برنامه‌ریزی کنند؟

این حملاتی که خود کشورهای غربی طراحی می‌کنند و مسولیت آن را متوجه افراد و گروه‌های دیگر م‌دانند را حملات «فالس فلگ» (پرچم دروغین) می‌نامند. اقدام احتمالی باعث توجیه حضور گسترده‌تر و مداخله غرب در منطقه خاورمیانه خواهد شد. ولی مردم در آمریکا هر روز هشیارتر از قبل می‌شوند و این خود تهدیدی برای دولت آمریکا است.

برخی ممکن است بگویند اینکه همیشه صحبت از اسرائیل در پشت پرده بحران‌های جهانی پیش می‌آید بیشتر «تئوری توطئه» باشد تا واقعیت. شما چطور از نظریه خود در مقابل این افراد دفاع می‌کنید؟

سابقه طولانی از دخالت اسرائیلی‌ها در اقدامات تحریک آمیز وجود دارد و این اقدامات به صورتی طراحی می‌شود که بتوانند تقصیر این اقدامات را متوجه افراد و گروه‌های دیگر بکنند. بهترین مصداق این مساله «ماجرای لاون» است که لو رفتن عملیات مخفی و ناموفق سازمان ضداطلاعات ارتش اسرائیل در مصر تحت عنوان عملیات «سوزاناه» بود. *

با توجه به سکوت اسرائیلی‌ها در قبال داعش، آیا این احتمال که گروه داعش یک عملیات دیگر پرچم دروغ باشد که اسرائیلی‌ها در ایجاد آن دخیل بوده‌اند، وجود دارد؟

اسرائیل سابقه زیادی در حمایت و ایجاد گروه‌های دارد که در ظاهر ممکن است تصور شود که علیه اسرائیل اقدام خواهند کرد. اسرائیل از وجود داعش سود برده است. داعش با دولت سوریه جنگیده است و مقابله و تخریب دولت سوریه یکی از اهداف مهم دولت اسراییل بوده است و استفاده از واژه «توهم توطئه» در مورد جنایاتی که اسرائیل می‌کند انکار واقعیت است و نه چیزی دیگر.

* عملیات سوزاناه: در تابستان سال ۱۹۵۴ یک گروه از یهودیان مصری توسط سازمان اطلاعات اسرائیل برای بمبگذاری در مصر مامور شدند و هدف از این عملیات انداختن تقصیر بمبگذاریها به گردن اخوان المسلمین، کمونیستهای مصری و دیگر افراد نامشخص بود تا بدین وسیله دلیل موجه برای حفظ کنترل انگلیس بر کانال سوئز وجود داشته باشد و علاوه بر آن دولت جمال عبدالناصر را متزلزل کنند. از این رو این ماجرا اصطلاحاً یک عملیات پرچم دروغین محسوب می شود. این عملیات تلفات جانی غیر از مامورینی که پس از بازداشت در زندان خودکشی کردند نداشت.

دلیل اینکه این عملیات به ماجرای لاون معروف است این است که در اثر این عملیات ناموفق وزیر دفاع وقت اسرائیل، پینهاس لاون مجبور به استعفا شد. با اینکه اسرائیل این عملیات را به مدت ۵۱ سال انکار می‌کرد، بازماندگان آن در سال ۲۰۰۵ از رئیس جمهور اسرائیل موشه کتساو نشان تقدیر دریافت کردند.)

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری