عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: انتصابات در دانشگاه آزاد باید براساس شایسته‌سالاری باشد نه نزدیکی‌های خانوادگی، چرا که دانشگاه آزاد متعلق به مردم است نه یک خانواده خاص.

به گزارش قم خبر ، فرهاد بشیری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره انتصابات دانشگاه آزاد و فاصله گرفتن این نهاد علمی از اهداف اصلی خود، گفت: هدف از تأسیس دانشگاه آزاد کمک به رشد علمی کشور و تعالی فرهنگ اسلامی ایرانی بود که امروز نیز باید عملکرد و سیاست‌گذاری دانشگاه آزاد مبتنی بر همان اهداف باشد و در مسیری قدم بردارد که برای آن به وجود آمده است.

وی خاطرنشان کرد: انتصاب افراد باید متناسب با لیاقت و جایگاشان باشد و اصل شایسته‌سالاری باشد نه نزدیکی‌های خانوادگی، چرا که دانشگاه آزاد متعلق به مردم است نه یک خانواده خاص.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص شاخصه‌های افراد شایسته تأکید کرد: کسانی باید در سیستم دانشگاه آزاد فعال باشند که از نظر اعتقادات و تفکرات همسو با نظام و اهداف تعیین شده برای این نهاد آموزشی و فرهنگی باشد و هر کسی که در چارچوب‌ها نباشد و سلیقه‌اش منطبق با نظام نباشد جایی در سیستم نخواهد داشت.

بشیری افزود: مسئولان دانشگاه آزاد متوجه باشند کسانی را منصوب کنند که شأن علمی و جایگاه آنها مانع رشد و ارتقای دانشگاه نشود. افرادی انتخاب شوند که سبب تحرک و افزایش بار علمی دانشگاه شوند و دغدغه آنها موفقیت دانشگاه در تمامی زمینه‌ها باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که مجلس متوجه شد در وزارت علوم معاونینی منصوب شده‌اند که خط قرمزها را رد کرده‌اند و افرادی مسئله‌دار هستند در این وزارتخانه سمت گرفته‌اند مجلس ایستاد و مانع انحراف آن شد، اما مسئولان دانشگاه آزاد بدانند تا قبل از آن که کار به جایی برسد که مجلس وارد عمل شود خودشان دست به اصلاح سیستم بزنند و افراد ناشایست را از سیستم خارج کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری