کد خبر: 6317

سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن گفت: کارزار بین المللی برای تحریم ما در جریان است و این سخت ترین کارزار است. این کارزار بسیار هماهنگ شده و برای به خطر انداختن امنیت و حتی موجودیت اسرائیل است.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، میخائیل اورن در چهاردهمین کنفرانس بین المللی موسسه مقابله با تروریسم درهرتزیلیا گفت: جنگ علیه مردم غزه راهبرد فشار بین المللی را افزایش داد تا اسرائیل را با عنوان جنایت جنگی مقصر بدانند و تحریم هایی علیه آن بکار بندند.

وی همچنین معترف شد: ما شکست بدتری نیز خوردیم. این دور، دور تحریم و تهدید کننده است. راهبرد این دور، منزوی کردن ما در عرصه بین المللی و محروم کردن ما از مشروعیت و آسیب رساندن اقتصادی به ما است.

سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن گفت : پس از جنگ غزه گوگل و اینتل تصمیم گرفتند مرکز توسعه در سرزمین های اشغالی را ببندند.

این ضربه اقتصادی بود و صدها نفر بیکار شدند. علاوه بر این، چهره اسرائیل در جهان آسیب دید. تصور کنید فردا فرزندان ما که درغزه جنگیدند ، دیگر نتوانند به اروپا سفر کنند و به عنوان جنایتکار جنگی بازداشت شوند، این سناریوی وحشتناکی است. این سناریوی خیالی نیست بلکه در جهان امروز در حال وقوع است.

جنایت اسراییل در غزه

وی افزود: در سواحل وست در کالیفرنیا کارگران در بندر، محموله یک کشتی اسرائیلی را تخلیه نکردند. کارکنان پست در نیوجرسی و نیویورک نامه را به اسرائیل نفرستادند.

موسسات دانشگاهی دانشگاه ها و استادان اسرائیلی را تحریم کردند. من به عنوان سفیر اسرائیل دستکم در دو دانشگاه حاضر شدم اما هر بار سخنرانی مرا در تمام مدت برهم زدند.

من دو هفته پیش در شیکاگو بودم. رمی مانوئل شهردار شیکاگو ما را جنایتکاران جنگی خطاب کرد. شاید بدترین مسئله این است که موسسات مالی در اروپا در هلند،آلمان و نروژ سرمایه گذاری در بانک ها و تامین مالی صندوق های بازنشستگی را پس گرفتند و این موجب میلیون ها دلار ضرر شد.

این تحریم علنی است اما به عقیده من تحریم های مخفی نیز وجود دارد. شرکت های اسرائیلی مجبور شدند، هویت خود را مخفی کنند و این در حال وقوع است.

سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن افزود: من امروز می خواهم از تهدید تحریم حرف بزنم. این کارزار بین المللی علیه اسرائیل است. این کارزار بسیار هماهنگ شده و برای به خطر انداختن امنیت و حتی موجودیت اسرائیل است.

وی ادامه داد: راهبرد حماس، شکست ما از راه نظامی نبود. تردیدی نیست تونل ها و موشک ها ساکنان جنوب اسرائیل را به وحشت انداخته است . ارتش اسرائیل با حماس وارد جنگ شد و نتیجه این کار بسیار شدید بود و افکار عمومی علیه ما شد.

اجماع جهانی علیه اسرائیل

در حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوارغزه بیش از ۲ هزار تن شهید و بیش از ۱۰ هزار تن مجروح شدند .این جنایت همچنین باعث آوارگی بیش از۴۰ هزار خانواده فلسطینی شدو بین هشت تا نه میلیارد دلار به این منطقه خسارت وارد کرده است.
طی ۵۱ روز جنگ نوار غزه که وحشیانه ترین و خونین ترین حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه صورت گرفت بیش از ۴۰ هزار خانواده فلسطینی آواره شد ند و اکنون در چادر و اقامتگاههای موقت سکونت دارند. رژیم صهیونیستی خانه های همه این آوارگان را منهدم کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری