یکی از مراجع تقلید گفت: نیت خدمت‌گ‍زاران و مسئولان نظام در تمام کارها و برنامه‌هایشان فقط حفظ اسلام و حراست از ارزش‌های آن باشد.

خبرگزاری فارس: نیت خدمت‌گزاران نظام در تمامی کارها فقط حفظ اسلام باشد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار با برخی از مدیران مجموعه سدسازی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ظهر امروز در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره به اینکه خداوند متعال زندگی و مرگ را در مقابل یکدیگر قرار داده است، اظهار کرد: زندگی بستری برای آزمایش‌ انسان‌ها و شناسایی افراد نیک‌ کردار است.

وی اضافه کرد: دنیا محلی برای کار و عمل است و نمی‌توان از نیت افراد آگاهی پیدا کرد اما در روز قیامت، پس از مرگ انسان‌ها پرده‌ها کنار زده می‌شوند و نیت اعمال به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

این مرجع تقلید با اشاره به نتیجه گناهان در روز قیامت بیان کرد: انسان‌ها می‌توانند معیار کار خود را رضای خداوند یا اینکه عشق‌ورزی به دنیا قرار دهند اما این دو گروه هرگز با یکدیگر برابر نخواهند بود.

وی با بیان روایتی از پیامبر اسلام(ص) افزود: انسانی که به دنبال سعادت و خوشبختی است باید در کارهایش فقط رضای خداوند را مورد توجه قرار دهد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: اگر فردی در برابر دشمنان بایستد و با آن‌ها مقابله کند اما نیت او رضای خداوند نباشد اقدام او جهاد در راه خدا به حساب نخواهد آمد.

وی با اشاره به سخنان ائمه اطهار(س) در ارتباط با خلوص نیت در اعمال تاکید کرد: نیت خدمت‌گزاران و مسئولان نظام در تمام کارها و برنامه‌هایشان فقط حفظ اسلام و حراست از ارزش‌های آن باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری