کد خبر: 6294

ترو واریورانتا معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در امور پادمان‌ها با ارائه جزییات فنی از نظارت‌های آژانس بر ابعاد مختلف برنامه هسته ای ایران تاکید کرد: هیچ انحرافی در برنامه ایران دیده نمی شود.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، جلسه فنی توجیهی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز برگزار شد و «ترو واریورانتا» معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در امور پادمان‌ها - گزارش اخیر آژانس را تشریح کرد.

وی با ارائه جزییات فنی از نظارت‌های آژانس بر ابعاد مختلف برنامه هسته ای ایران تاکید کرد: هیچ انحرافی در برنامه ایران دیده نمی شود.

معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در امور پادمان‌ها در ادامه همچنین از اجرای کامل اقدامات داوطلبانه ایران طبق توافق ژنو و تمدید آن توضیحاتی ارائه داد.

واریورانتا ضمن اشاره به سفر اخیر مدیرکل آژانس به ایران و ملاقات وی با مقامات کشورمان، به ادامه کار بین ایران و آژانس برای حل مسایل فی مابین پرداخت و اعلام کرد: نشست فنی دیگری بزودی در این رابطه برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش در ادامه جلسه برخی سوالات فنی از سوی تعدادی از کشورها مطرح شد که معاون مدیرکل به آنها پاسخ داد.

در پایان جلسه فنی نیز نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای با تشریح همکاری‌های ایران و آژانس آن را نشانه شفافیت کامل برنامه هسته ای ایران دانست.

رضا نجفی تاکید کرد: کار با آژانس در مسیر عادی قرار دارد و بر خلاف جنجال‌های رسانه ای درحال پیشرفت است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری