کد خبر: 6284

معاون اول نخست‌وزیر کویت و نیز معاون اول رئیس شورای وزیران کویت روز یکشنبه آینده (۲۳ شهریور) به دعوت وزیر خارجه دولت توافق ملی به فلسطین سفر خواهد کرد.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از پایگاه خبری «نبأپرس» خبر داد، سفارت فلسطین در کویت اعلام کرد که شیخ «صباح خالد الحمد» معاون اول نخست‌وزیر کویت و نیز معاون اول رئیس شورای وزیران کویت روز یکشنبه آینده (۲۳ شهریورماه) به فلسطین سفر خواهد کرد.

این سفر به دعوت رسمی «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین صورت گرفته است.

«رامی الطهبوت» سفیر فلسطین در کویت در این خصوص گفت: «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از شیخ صباح استقبال خواهد کرد و این اولین سفر یک مسئول کویتی به فلسطین پس از سال ۱۹۶۷ است و سفری تاریخی خواهد بود.

الطهبوت ضمن تاکید بر نقش حمایتگرانه کویت از مسئله فلسطین و ملت آن، افزود که این سفر در راستای پشتیبانی و حمایت از فلسطین صورت می‌گیرد و این عجیب نیست زیرا مواضع بشردوستانه و حمایت شیخ «صباح الجابر» امیر کویت از فلسطین و تاکید وی بر وحدت آن آشکار است.

سفیر فلسطین در پایان بر وحدت فلسطینی برای استقلال و آزادی تاکید کرد و افزود که در این سفر یادداشت تفاهمی میان دو کشور برای همکاری مشترک در تمام زمینه‌ها امضا خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری