کد خبر: 6262

در دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه کشورمان با وزیر سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان بر ایجاد شرکت مشترک تجاری توافق شد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، وزیر سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان در این رابطه گفت: دو کشور آمادگی دارند در زمینه توسعه بنادر، کشتیرانی، خطوط ریلی، هوائی و تجارت کالا با یکدیگر همکاری نمایند و مجموعه ای تجاری را تشکیل دهند تا همکاری های یاد شده اجرایی شوند.

"آسیکشیف" وزیر سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان با اشاره به مذاکرات قبلی خود با ربیعی به منظور توسعه همکاری های مشترک اظهارداشت: دو کشور آمادگی دارند در زمینه توسعه بنادر، کشتیرانی، خطوط ریلی، هوائی و تجارت کالا با یکدیگر همکاری نمایند و در خواست ما این است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طرف قزاقستانی مجموعه ای تجاری را تشکیل دهند تا همکاری های یاد شده اجرایی شود.

ربیعی نیز در این ملاقات با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی دو کشور و نیز به نقش مجموعه های اقتصادی وابسته به وزارت متبوعش اشاره کرد و یاد آور شد: این وزارتخانه شرکت های اقتصادی - تجاری و خطوط کشتیرانی و هوایی مانند شرکت آسمان، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت ملی نفتکش و مجموعه های پالایشگاهی را در اختیار دارد و با دارا بودن این مجموعه های اقتصادی آمادگی دارد در این زمینه ها همکاری ها را گسترش دهد.

وی همچنین به ظرفیت های این وزارتخانه در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: دو کشور می توانند در این خصوص نیز با یکدیگر همکاری نمایند.

ربیعی یادآور شد: با تشکیل این شرکت قزاقستان می تواند کالاهای مورد نیاز خود را از طریق ایران با ظرفیت خطوط هوایی، ریلی و کشتیرانی تامین کند.

در این دیدار بر لزوم تشکیل شرکت های مشترک تجاری بین ایران و قزاقستان تاکید شد و مقرر گردید از طرف ایرانی مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و بانک رفاه کارگران و از طرف کشور قزاقستان یک شرکت قزاقی نسبت به تشکیل شرکت تجاری فی مابین اقدام تا از این طریق مجموعه همکاری ها جنبه اجرایی پیدا کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری