وزیر کشور از دستگیری شماری از اتباع افغانی و پاکستانی که قصد عبور از مرزهای ایران ، رسیدن به خاک عراق و پیوستن به گروه تروریستی داعش را داشتند، خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز گذشته این مطلب را در حاشیه همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور و در پاسخ به این پرسش که گفته می شود گروه تروریستی داعش در ایران نیرو جذب می کند، بیان کرد .

وزیر کشور با تاکید بر این که چنین خبری به هیچ عنوان صحت ندارد، اظهارداشت: البته در این زمینه افرادی در افغانستان و پاکستان بودند که قصد عبور از خاک جمهوری اسلامی ایران را داشتند. رحمانی فضلی ادامه داد: ما در چندین مورد مانع ورود آنها به کشور و عبور از مرزهای ایران شدیم و چند مورد بازداشتی هم در این زمینه داشته ایم. وی تاکید کرد: نیروهای امنیتی و ساکنان مناطق مرزی کشور نسبت به تهدیدات گروهک های تروریستی در هوشیاری کامل هستند .

وزیرکشور یادآور شد: جذب نیرو از داخل کشور توسط گروهک تروریستی داعش وجود ندارد البته این به معنای آن نیست که تروریست های داعش تبلیغات نمی کنند چرا که در فضای مجازی به تبلیغات می پردازند و تماس هایی هم در این زمینه می گیرند.

رحمانی فضلی مهمترین محور این همایش را بررسی وضع مرزهای شرقی و غربی کشور ذکر کرد و گفت: ما در مرزها آمادگی کامل داریم

در هیچ نقطه مرزی با داعش روبرو نیستیم

فرمانده نیروی انتظامی، این نیرو را بازوی مهم شورای امنیت کشور و شورای تأمین استان ها در برقراری امنیت داخلی و ارتقای آن دانست. سردار احمدی مقدم در پاسخ به سئوالی مبنی بر حضور داعش و نیروگیری عناصر آن در استان های مرزی کشورمان گفت: عملیاتی که اخیراً ارتش عراق و نیروهای مردمی برای تأمین امنیت شهر آمرلی و پاکسازی مناطق شرقی این کشور در استان دیالی داشتند موفقیت آمیز بود و نوید دهنده آن است که این گروهک از مرزهای کشور ما دور می شود.وی تصریح کرد : اکنون در هیچ نقطه ای از مرزهای کشور با عناصر داعش روبرو نیستیم چه رسد به داخل کشور.

فرمانده نیروی انتظامی داعش را گروهکی وحشی نامید و تصریح کرد : با افرادی که با این گروهک همراهی کنند برخورد امنیتی می شود و برخی خانواده ها که فرزندانشان به این گروهک پیوسته اند با ما همکاری دارند و جای نگرانی نیست.وی از آمادگی نیروهای مرزی و امنیتی و هوشیاری آنان خبر داد و گفت: گروهک داعش و گروه های تروریستی در حد و اندازه ای نیستند که بخواهند کشور ما را به چالش بکشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری