کد خبر: 6226

مطبوعاتی که با حضور معتدلان سیاسی می‌رفت که جامه‌ای از توسعه را به تن کند، این روزها شاهد آن است که عده‌ای در قالب مسئولان دولتی، نیت کرده‌اند که آنان را به سمت تباهی سوق دهند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، فریبرز کلانتری نوشت: هنوز چند وقتی از معاون شدن برخی از مدیرمسئولان اسبق نگذشته است که رسانه ها با مشکلات جدیدی دست و پا می زنند. مشکلاتی که نه به واسطه حضور مدیران بی تجربه در این حوزه به وجود آمده است، بلکه اتفاقا به دلیل حضور مدیران با تجربه این عرصه در وزارت ارشاد است.

همان مدیران مسئولی که به واسطه رئیس بودنشان در برخی از رسانه ها، پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده و این پله ها را تا به جایی پیش رفتند که در صندلی های دولتی برای خود جایی گشودند!

هر چند در چنین جامعه ای کسی از آنها سابقه مطبوعاتی شان را نخواسته و به گزارش ها و تحلیل های خبری منتشر شده شان در رسانه ها نگاهی نمی اندازد، اما به هر حال این افراد خود را جزو مطبوعات این کشور به شمار آورده و بالاخره به واسطه کرسی هایی که به دست آوردند، خود را خبرنگار و جزو اصحاب رسانه به شمار آوردند.

طبیعی است که در چنین روزگاری، به ذهن هیچ کس خطور هم نخواهد کرد که به راستی در روزگاری که رئیس جمهور نهایت تلاشش را برای افزایش پهنای باند و افزایش سرعت اینترنت و برقراری ارتباطات مناسب با جامعه جهانی به کار گماشته، چرا یکی از معاونان رده چندم این چنین اصرار دارد که محدودیت ها را بیشتر کرده و برای رسانه ها هم محدودیتی ایجاد کند؟! به راستی منفعت کم بودن رسانه ها و به صف شدن رسانه ها برای این معاون مطبوعاتی چیست؟!

آیا منافع مالی پشت پرده است که نباید گفته شود یا احزابی قصد دارند رقبا را با این ترفند ها از میدان به در کنند؟!!

در این میان افسوس و دریغ اصحاب رسانه از آن بابت است که این کار را نه یک غیر حرفه ای و غیر مطبوعاتی، که اتفاقا یک آشنا به مطبوعات و یک مطبوعات چی مسبوق به سابقه است که پیگیری می کند!

این آشنای به مطبوعات و عرصه رسانه که سالها به نام یکی از اصحاب رسانه مشغول به کار بوده است، این روزها در برگه های تاریخ مطبوعات کشور، چهره ای از خود به یادگار می کشد که شاید سال ها بعد نفرین های بسیاری را به جان خود خریده باشد!

مطبوعاتی که با حضور معتدلان سیاسی می رفت که جامه ای از توسعه را به تن خود کند، این روزها شاهد آن است که عده ای در قالب مسئولان دولتی، نیت کرده اند که آنان را به سمت تباهی سوق دهند.

این که فیلتر کردن سایت ها تنها به بهانه نداشتن مجوز از کجا آمده است و بر اساس کدام قانون این اجازه به یک معاونت مطبوعاتی کوچک در دستگاه های عریض و طویلی چون وزارت ارشاد سپرده شده است، بماند! اما همین یک نکته کافی است که نشان دهد برخی از افراد در این جامعه هستند که نیت شان پیشبرد اهداف نظام نبوده و نیست! چرا که بر اساس قانون اساسی آزادی مطبوعات یکی از ارکانی است که باید در این کشور جدی گرفته شود. اما یک معاونت مطبوعاتی کوچک این قانون را مطابق با سلایق شخصی و منافع مالی خود ندیده و نمی بیند، به همین دلیل یک شبه به خود اجازه می دهد که بر اساس یک طرح سایت هایی را فیلتر کند.

هر چند این معاون کوچک هنوز راه بسیار دارد تا بتواند حضور رسانه ها را در ایجاد توسعه اقتصادی و سیاسی و فرهنگی یک کشور درک کند، اما باید اذعان داشت که از قضا آن دسته از رسانه هایی قرار است فیلتر شوند که سوابق مالی و تخلفات اقتصادی را برملا کرده و خواهند کرد و همچنان بر رسیدگی به تخلفات مالی تاکید دارند.

در چنین شرایطی، ما اهالی رسانه هیچ درخواستی نداریم جز اینکه جناب آقای انتظامی برای فیلتر کردن سایت های کوچکی چون ما نیز اقدام کنید.

سایت هایی که روسایشان معاون وزیر ارشاد نبوده و نیستند تا به واسطه آن حقوق های آن چنانی به نیروهای خود بدهند.

با این حال باز هم تکرار می کنیم، اگر قرار است کسی در این مملکت به سخن روزنامه نگاران و اهالی رسانه ها توجه نکند و صدای فریاد مخالفت هزاران روزنامه نگار و خبرنگار را با طرح جامع رسانه ای این فرد ـ که عجیب هم اصرار دارد به انجام زود هنگام آن ـ بشنود ما نیز ترجیح می دهیم برای همراستا شدن با بسیاری دیگر از همکاران خود، سایتمان فیلتر شود.

شاید فیلتر کردن بی صدای رسانه هایی چون ما که نمایندگان حقیقی بسیاری از اقشار جامعه است، بهتر باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری