کد خبر: 6219

از جمله گزینه های مطرح که در روزهای اخیر مورد تخریب قرار گرفته اند محمد سرافراز معاون برون مرزی و علی دارابی معاون سیمای رسانه ملی قرار گرفته اند.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- هر روز که به موعد انتخاب رییس سازمان صدا و سیما نزدیک می شویم موج تخریب علیه گزینه های مطرح بیشتر می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، در روزهای اخیر خبری در مورد سفرهای خارجی مدیران صدا و سیما منتشر شده که در قالب آن برخی مدیران و گزینه های مطرح برای ریاست رسانه ملی مورد هجمه قرار گرفته است.

از جمله گزینه های مطرح که در روزهای اخیر مورد تخریب قرار گرفته اند محمد سرافراز معاون برون مرزی و علی دارابی معاون سیمای رسانه ملی قرار گرفته اند.

محمد سرافراز معاون برون مرزی رسانه ملی به دلیل حوزه مسوولیت خود بایستی به طور مستمر در سفرهای خارجی حضور داشته باشد.

علی دارابی معاون سیمای رسانه ملی نیز به اقتضای مسوولیت خود در سفرهای خارجی شرکت می کند. لیکن اطلاعات دریافتی از امور بین الملل صدا و سیما نشان می دهد در میان معاونین سازمان صدا و سیما، وی کمترین سفر خارجی را داشته است.

در عین حال سفرهای خارجی دارابی تاثیر قابل توجهی نه تنها بر وضعیت رسانه ملی بلکه بر تعامل ایران اسلامی داشته است. سفر وی به لبنان هم زمان با شدت یافتن ناامنی ها و بمب گذاری ها در این کشور به خاطر اهتمام به دو سریال بسیار مهم شهید چمران و جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان بوده که شامل دیدارها با مقامات ارشد حزب الله لبنان، جنبش امل و شبکه های رادیو تلویزیونی بوده است. شاید آخرین جلسه کاری شهید انصاری رایزن فقید کشورمان پیرامون تولیدات مشترک و تعاملات فی مابین در انتهای همین سفر رخ داد.

محمد سرافراز از مدیران برجسته ای است که کار رسانه ای خود را از رسانه مکتوب از ابتدای انقلاب آغاز کرد اکنون موثرترین رسانه های منطقه و عرصه بین الملل چون پرس تی وی، العالم، کوثر و... را اداره می کند.

سرافراز از مدیران خبره رسانه محسوب می شود لیکن رسانه های تخریب گر، وی را متهم به عدم تعامل با بدنه هنری و رسانه ای کشور و سخت گیری های مالی می کنند.

عملکرد دارابی در معاونت سیما نیز عملکرد رو به رشدی در سالهای اخیر بوده است. اصلاح فرایندهای تولید و پخش، تنوع و تکثر شبکه های تلویزیونی، تولید مجموعه های نمایشی پر مخاطب و ارزشمند، افزایش تله فیلم های تلویزیونی هدفمند که موجب تحسین مقامات عالی نظام قرار گرفته است،؛ معاون رسانه ملی را ارتقا بخشیده که اکنون برخی جریانات بیرونی فشار خود را بیش از رییس سازمان بر این معاونت قرار داده اند.

دارابی صاحبنظر و مولف آثار ارزشمندی در حوزه سیاسی، فرهنگی و رسانه ای است و تجربه های وی در حوزه اداره شوراهای راهبردی رسانه ملی، قائم مقام سازمان صدا و سیما، معاونت امور استانهای این سازمان و..، وی را به عنوان گزینه مطرح برای اداره سازمان صدا و سیما مطرح ساخته است. وی در اداره معاونت سیما با برنامه ریزی دقیق و اجرای منظم برنامه های مورد توجه مسوولین عالی رتبه نظام، توانست ریل گذاری مناسبی برای آینده صدا و سیما پایه ریزی نماید و همین امر موجب حضور نیروهای جوان و ایجاد امید در نیروهای تولیدی رسانه ملی گردید.

استفاده از مدیران جوان، متخصص و متعهد گرچه موجب گلایه مندی مدیران قدیم این سازمان شد اما به نظر می آید با توجه به تاکید رهبری برجوانگرایی موجب تزریق خون تازه ای در بخش های مختلف صدا و سیما خواهد شد.

بی تردید فعالیت های رسانه ای محمدسرافراز در عرصه بین المللی، نقش برجسته ای در حمایت و رشد رو به جلوی بیداری اسلامی و جبهه مقاومت داشته است.

در روزهای اخیر خبرهای کذب و سراسردروغی مبنی بر سفر خارجی برخی مدیران صدا و سیما در یک رسانه مدعی اصولگرایی منتشر شد لیکن امید داریم فشارها موجب نشود که اخلاق رسانه ای مورد بی توجهی قرار گیرد. بی تردید صیانت از سرمایه های مدیریتی کشور با نقد این بی اخلاقی ها مانع گسترش این شیوه خبررسانی می شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری