کد خبر: 6214

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در خصوص صدور ویزاهای جعلی برای متقاضیان اعزام به عتبات عالیات هشدار داد و گفت: علاقه‌مندان برای سفر به عتبات عالیات تنها از طریق آژانس‌های مجاز سازمان حج و زیارت اقدام کنند.

به گزارش قم خبر ؛ محسن نظافتی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه از امروز اولویت‌هایی که بر روی سایت اعلام شده‌اند می‌توانند برای پیش‌ ثبت‌نام اقدام کنند گفت: اولویت‌های ۱ تا ۷ معرفی شده‌اند اما گروه ۷ گروه ذخیره هستند و پس از تکمیل ظرفیت‌ها در صورت وجود ظرفیت خالی اولویت‌های ۷ می‌توانند برای قطعی کردن ثبت نام خود به سایت سازمان حج و زیارت مراجعه کنند.

نظافتی خاطر نشان کرد: افرادی که برای قطعی کردن ثبت نام خودبه سایت مراجعه می‌کنند حتما به تاریخ اعزام‌ها دقت کنند چرا که بعد از ثبت نام ۷۲ ساعت فرصت دارند تا ثبت نام خود را نهایی کنند و پس از آن باید به آژانس و دفتر زیارتی مراجعه و پولشان را واریز و مدارک را تحویل دهند و اگر بیش از ۷۲ ساعت بگذرد و آنها این کار را انجام ندهند به صورت اتوماتیک حذف می‌شوند.

وی افزود: لذا افرادی که به هر دلیل از سفر به عتبات عالیات منصرف می‌شوند در صورت مراجعت نکردن به سایت خود به خود از سامانه حذف می‌شوند.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ادامه داد: نکته دیگر این است که ما هم اکنون به دنبال افزایش ظرفیت‌ها هستیم و تلاش می‌کنیم ظرفیت اعزام را دوبرابر کنیم اما فعلا تمام اعزام‌ها به صورت هوایی است و برای راه‌اندازی مجدد اعزام‌های زمینی پیگیر کارهای مرتبط با آن هستیم.

نظافتی به علاقمندان سفر به عتبات عالیات در خصوص صدور ویزاهای جعلی توسط آژانس‌های زیارتی غیر مجاز هشدار داد و گفت:‌ متاسفانه تعدادی ویزاهای جعلی سفر به عراق توسط افراد سودجو صادر شده است که پس از اینکه متقاضیان وارد عراق شده‌اند توسط ماموران آنجا برای آنها مشکلات ایجاد شده است.

وی افزود:‌ متقاضیان دقت کنند که هر جا اطلاعیه دیدند برای ثبت نام به آنجا مراجعه نکنند و تنها از طریق دفاتر مجاز سازمان حج و زیارت در تهران و استان‌ها اقدام کنند.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: متقاضیان باید دقت کنند که سازمان حج و زیارت در هیچکدام از مراحل ثبت نام اعزام به عتبات عالیات از زائران نمی‌خواهد که پولی را به حساب شخص خاص واریز کنند و حساب موجود یک حساب کاملا غیر شخصی است بنابر این اگر در هر آژانسی مشاهده کردند که پول باید به حساب شخص خاصی واریز شود آن را دلیلی بر عدم صحت کارکرد آن آژانس بدانند.

وی افزود: نیروی انتظامی نیز هم اکنون در حال پیگیری این موضوع است تا این موضوع در فرودگاه‌های کشور خودمان کنترل شود و قطعا با افرادی که مرتکب این گونه جرائم شوند برخورد قانونی خواهد شد.

نظافتی ادامه داد:‌ تا اطلاع ثانوی اعزام از طریق مرزهای زمینی ممنوع است و همچنان کاظمین در بسته سفرهای زیارتی زائران وجود ندارد.

وی تصریح کرد:‌ علاقمندان به سفرهای ۳ روزه و ۴ روزه نیز می‌توانند در این دوره ثبت نام‌های خود را انجام دهند و ایام عرفه نیز در این دوره قرار دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری