کد خبر: 6211

یک روزنامه ترکی نوشت که رئیس‌جمهور ترکیه بر خلاف میل خود ناگزیر شد با خواست واشنگتن مبنی بر پیوستن به ائتلاف بین‌المللی علیه داعش موافقت کند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس؛ یک روزنامه ترکی نوشت که رئیس‌جمهور ترکیه بر خلاف میل خود ناگزیر شد با خواست واشنگتن مبنی بر پیوستن به ائتلاف بین‌المللی علیه داعش موافقت کند.

روزنامه ترکی «الطرف»، دوشنبه در گزارشی نوشت: «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را به مشارکت در ائتلاف منطقه‌ای علیه گروه تکفیری داعش مجبور کرده است. این در حالی است که اردوغان و حزبش در قبال داعش با محافظه‌کاری و ملاحظه رفتار می‌کنند. اما در نهایت اردوغان مجبور به پذیرش این خواست واشنگتن شد.

این روزنامه به نقل از منابع دیپلماتیک در نشست سران ناتو، طرف آمریکایی اتهام حمایت ترکیه از داعش را به طور مستقیم به آنکارا وارد نکرد اما به طور غیر مستقیم و با ارائه برخی مثالها و مسائل اثبات شده درباره حمایتی که ترکیه از این سازمان تروریستی انجام داده، به اردوغان و هیئت همراهش فهماند که باید تسلیم فشارها شود.

این منابع گفتند: ترکیه می‌دانست که آمریکا پیشنهاد خواهد کرد که آنکارا نیز در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش شرکت کند اما ترکیه هیچ تمایلی برای حمایت نظامی علیه داعش نداشت و بهانه‌های لازم برای دور زدن این خواست آمریکا نیز داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری