کد خبر: 6197

از هر ۱۵ کارمند شرکت هواپیماسازی بوئینگ ۷۸۷ ده نفر اعلام کرده اند که حاضر به سوار شدن بر این هواپیما نیستند. آنها می گویند این هواپیما کیفیت لازم را ندارد.

به گزارش قم خبر به نقل از واحد مرکزی خبر، گزارشگر شبکه الجزیره گفت: شرکت بوئینگ در تولید هواپیمای ۷۸۷ سهل انگاری کرده و این هواپیما دارای کیفیت لازم نیست.

ویل جوردان در این خصوص گزارش داد: یکی از کارخانه های تولید هواپیمای بوئینگ در شهر چارلستون واقع در ایالت کارولینای جنوبی قرار دارد. هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ یکی از تولیدات متمایز این شرکت است که به dream liner ( عشق پرواز) مشهور است اما از ۱۵ کارمند این شرکت هواپیماسازی ده نفر اعلام کرده اند که حاضر به سوار شدن بر این هواپیما نیستند. آنها می گویند این هواپیما کیفیت لازم را ندارد.

یکی از مهندسان سابق بوئینگ در مصاحبه با خبرنگار الجزیره گفت: این هواپیما مانند یک کوه یخی است و در تولید آن نقص هایی وجود دارد که نادیده گرفته می شوند.

الجزیره افزود: منابع آگاه اعلام کرده اند کسانی که در شرکت تولیدی بوئینگ ۷۸۷ مشغول به کار هستند افراد حرفه ای نیستند و برخی از آنها معتاد به مواد مخدرند. گروه خبری الجزیره طی یکسال گذشته دیدار و مصاحبه هایی با مکانیک ها و مهندسان سابق داشته است که طی آن به اسنادی مربوط به سال ۲۰۱۰ دست یافته است. بر اساس این اسناد، شرکت بوئینگ در مورد درخواست ها برای بالا بردن کیفیت بی توجه بوده است و این در حالی است که شرکت بوئینگ بی توجهی به کیفیت هواپیمای ۷۸۷ را رد می کند.

سینسیا کول رییس سابق اتحادیه مهندسان بوئینگ هم می گوید حاضر نیست با این هواپیما سفر کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری