استاندار قم در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خواستار تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های استانی مدیریت بحران شد.

خبرگزاری فارس: ضرورت تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌های استانی مدیریت بحران

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد صادق صالحی‌منش در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قم که با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به چالش‌های اصلی استان در بحث مدیریت بحران توجه مسئولان کشوری به مسائل استان در این زمینه را ضروری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کمبود آب و گرد و غبار و ریزگردها در استان قم مشکل بسیار جدی است، خاطرنشان کرد: قم در بیشتر ایام سال با خشکسالی و وضعیت بد آب و هوا دست به گریبان بوده و همه مسئولان برای رفع این معضلات با همه توان تلاش می‌کنند.

استاندار قم خواستار تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مدیریت بحران در استان شد و گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی جامع و منسجم زمینه‌ساز جلوگیری از حوادث و بلایای ناگوار در استان قم باشیم.

رئیس مدیریت بحران استان قم آبرسانی به همه مناطق را بسیار مهم توصیف و خاطرنشان کرد: اقدامات مناسب به ویژه در بحث مدیریت منابع آبی و گسترش فضای سبز را باید در اولویت برنامه‌های خود قرار دهیم.

اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران نیز در این جلسه با اشاره به ایجاد مرکز فرماندهی کنترل و مدیریت بحران کشور افزود: مهمترین مسئله پیش رو در مدیریت بحران، نظارت و پیشگیری برای کاهش آثار حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی در کشور است.

معاون وزیر کشور در ادامه افزود: برای مدیریت صحیح و اصولی بحران در کشورمان باید برنامه جامع و همه جانبه با تمرکز بر مسئله پیشگیری و پیش‌بینی را تدوین کرده و ضمن شناخت تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود، امکانات و منابع را به خوبی در این راستا تجمیع کنیم.

وی با بیان اینکه از 43 نوع بلایای طبیعی که در دنیا شناخته شده است 34 مورد در ایران رخ داده و کشورمان در جایگاه ششم حادثه‌خیز بودن در جهان است، خاطرنشان کرد: مهمترین و اساسی‌ترین حادثه غیرمترقبه در کشور بحث زلزله است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه پیش‌بینی و پیشگیری از بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه باید در اولویت برنامه‌ها قرار داشته باشد، اظهار داشت: نظارت بر ساخت ساختمان‌های ایمن از مسائلی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت ارائه آموزش‌های لازم به همه مردم و مسئولان تاکید کرد و گفت: نخستین و بهترین کسانی که می‌توانند در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه کمک‌رسان بوده و در مدیریت بحران مشارکت داشته باشند، خود مردم هستند.

نجار در پایان اظهار امیدواری کرد تا تخصیص اعتبارات و امکانات لازم زمینه‌ساز دستیابی به سطح مطلوبی از آمادگی برای پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی و مدیریت بحران در کشور باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری