کد خبر: 6160

چاپ نخست کتاب «آموزش گام به گام روش‌های تحلیل سیاسی» تالیف حسن بهشتی پور از سوی انتشارات سروش منتشر و از امروز روانه بازار نشر شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، روش تحلیل سیاسی در واقع شیوه درک مفاهیم پیچیده سیاسی را به ما می‌آموزد. با آموختن این روش می‌توان پدیده های سیاسی را که در اذهان عمومی به راحتی درک نمی‌شوند، از طریق شیوه‌های ویژه برای اکثر مردم فهم پذیر کرد. آموختن روش تحلیل سیاسی به ما کمک می‌کند بتوانیم از سطح تحولات بگذریم و به عمق آن‌ها نفوذ کنیم، پدیده های سیاسی و تحولات پیچیده مربوط به آن‌ها را درک کنیم و به دیگران کمک کنیم که گمراه نشوند.

کتاب حاضر در همین راستا می‌کوشد در گام‌های ده گانه که برای نخستین بار طراحی شده است، علاقه مندان به آموختن روش‌های تحلیل سیاسی را با شیوه‌های تحلیل پدیده های سیاسی به زبان ساده، آشنا کند.

در این کتاب روش‌های مقدماتی تحلیل سیاسی ارائه می‌شود تا علاقمندان به تحلیل سیاسی ایران و جهان، بدانند برای تحلیل باید از کجا آغاز کنند که راحت‌تر به نقطه مقصود برسند.

اینکه چه مراحلی باید طی شود که علاقمندان به سادگی بتوانند مسائل مهم روز سیاسی را برای خود و دیگران تحلیل و تبیین کنند، موضوع اصلی این کتاب است. درباره «روش تحلیل سیاسی» تاکنون البته کتاب‌هایی منتشر شده، اما این کتاب‌ها یا مفاهیم کلی و نظری «تحلیل سیاسی» را مورد توجه قرار داده‌اند و یا تنها به معرفی راه های تحلیل پدیده های سیاسی، اکتفا کرده‌اند، بدون آنکه به اصلی‌ترین نیاز مخاطب بپردازند، که دانستن این نکته اساسی است که چگونه می‌توان از کوتاه‌ترین و ساده‌ترین راه با تحلیل سیاسی آشنا شد و به صورت عملی پدیده‌ها و اخبار و تحولات روز سیاسی را تحلیل کرد.

کتاب «آموزش گام به گام روش‌های تحلیل سیاسی»، با بهره مندی از تجربه سی ساله نگارنده در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و با اتکا به دیدگاه های انتقادی همکاران به نگارش نهایی رسیده و متن آن پیش از این در چندین دوره آموزشی خبر، تدریس و با گرفتن بازخورد، نقد و تکمیل شده است.

در واقع نویسنده کتاب علاوه بر آنکه خود مراحل آموزشی این کتاب را در عمل اجرا و نتایج مثبت آن را در فراگیری همکاران تجربه کرده، در مباحث نوشتاری و گفت‌وگوهای روزانه نیز مباحث مطرح شده را تکمیل و ضعف‌های آن را برطرف کرده است. بر این اساس می‌توان گفت این کتاب علاوه بر تبیین مفاهیم کلی آموزش تحلیل سیاسی برای علاقمندان، تلاش می‌کند با ذکر مثال‌های متنوع تا جایی که امکان داشته است، روش‌های پیچیده تحلیل سیاسی را به زبان ساده و قابل فهم ارائه کند.

این کتاب در ۱۰ گام مفاهیم کلی تحلیل سیاسی، مبانی تحلیل سیاسی، جایگاه خبر در تحلیل سیاسی، کاربرد و جایگاه اطلاعات در تحلیل سیاسی، ارتباط؛ جوهر تحلیل، تجزیه، احتمال، جایگاه استدلال در تحلیل، کاربرد قانون علت و معلول در تحلیل سیاسی و بایدها و نبایدهای تحلیل به رشته تحریر درآمده و عرضه شده است.

آموزش گام به گام روش‌های تحلیل سیاسی با قیمت ۱۳هزار و ۵۰۰ تومان و در ۲۸۴ صفحه از سوی انتشارات سروش برای علاقمندان به تحلیل رویدادها، پدیده های سیاسی و رسانه ای منتشر شده است.

برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ مراجعه کنید.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۹۷۳۲۰۳ ( ۲۰ خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir امکان پذیر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری