کد خبر: 6130

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد مقدس با اشاره به اینکه مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم کشور به‌زودی حل می‌شود، گفت: با استمرار حمایت‌های دولت و مجلس به‌تدریج مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور مرتفع می‌شود.

به گزارش قم خبر ، به نقل از تسنیم سید حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به اجرای برنامه تحول سلامت در کشور، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات که در حال حاضر در بخشهای بهداشتی و درمانی، پژوهشی و آموزشی کشور وجود دارد به‌تدریج حل می‌شود اما دستیابی به اهداف ایده‌ال آن نیاز به صرف زمانی ۱۰ تا ۱۲ سال دارد.

وی با تأکید بر گسترش گردشگری سلامت با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تصریح کرد: به‌منظور ساماندهی گردشگری سلامت در کشور، شورایی با حضور نمایندگان سازمان گردشگری، وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه در وزارت بهداشت تشکیل شده است اما به‌منظور ساماندهی بهتر در این زمینه لازم است دانشگاه‌های علوم پزشکی با افزایش برنامه‌های نظارتی در این حوزه وارد شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در مناطق روستایی و محروم کشور اظهار کرد: در حال حاضر اکثر پزشکان در شهرهای مرکزی مستقر شده‌اند و برای رفع این مشکل و رسیدن به استانداردهای لازم در حال نیازسنجی هستیم.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش بر اهتمام و توجه به ارتقای خدمات ویزیت که در قالب بسته‌های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت ابلاغ شده است تأکید و خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید در نقاط مختلف شهر با توجه به نیاز هر منطقه نسبت به راه‌اندازی کلینیک‌های سرپایی اقدام کنند.

وی در مورد مقیمی پزشکان متخصص در بیمارستان‌های دانشگاهی اظهار کرد: مقیمی پزشکان به‌ویژه در گروه‌های حساس از جمله اورژانس، بیهوشی، قلب، زنان و زایمان و جراحی باید اجرایی شود و در این زمینه دانشگاه‌ها می‌توانند از نیروهای جوان عضو هیئت علمی استفاده کنند.

هاشمی با بیان اینکه امکانات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برابر با ۳۵ سال پیش است در حالی که جمعیت این شهر افزایش و حاشیه نشینی نیز گسترش یافته است اظهار کرد: برای رفع مشکلات و رسیدن به نقطه مطلوب و ایده‌ال نیاز به همدلی و هماهنگی همگان به‌ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه کمبود فضای فیزیکی، بدهی‌ها و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی اظهار کرد: مشهد مقدس متعلق به تمام شیعیان جهان است و باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات دانشگاه را که ارائه دهنده خدمات به مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) است حل کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری