کد خبر: 6096

یک بانوی ۳۷ ساله مسلمان در متروی شهر وین اتریش، به دلیل داشتن حجاب هدف حمله قرار گرفت.

حمله به بانوی محجبه و اتهام به مسلمانان

به گزارش قم خبر ، یک بانوی ۳۷ ساله مسلمان در متروی شهر وین اتریش، به دلیل داشتن حجاب هدف حمله قرار گرفت. به گزارش ایکنا، زلیخا چیچک سومین زن مسلمان محجبه‌ای است که طی ماه اخیر در وین هدف حمله قرار می‌گیرد.

وی می‌گوید: در مترو در حال صحبت کردن با تلفن بودم که زنی به زبان انگلیسی شروع به فریاد زدن بر سر من کرد. وی افزود: به‌آرامی به او گفتم که می‌توانی با من به زبان آلمانی حرف بزنی که ناگهان ایستاد و به صورت من سیلی زد. تلفنم از دستم افتاد و شکست و من شوکه شده بودم.

چیچک گفت: این زن همچنین به یک مرد انگلیسی که می‌خواست ما را از هم جدا کند نیز حمله کرد.مسلمانان ۷ درصد جمعیت ۸.۵ میلیون نفری اتریش را تشکیل می‌دهند.

در سال‌های اخیر به دلیل موج تبلیغات اسلام‌هراسانه، حملات و رفتارهای تهاجمی علیه مسلمانان، به‌ویژه زنان محجبه، در کشورهای غربی رشد فزاینده‌ای داشته است.

انگشت اتهام به سوی مسلمانان در پی قتلی در «لندن»

از سوی دیگر،‌ در روز پنجشنبه پلیس انگلیس جسد بی جان زن مسن ۸۲ ساله ای به نام «پالمیر سیلوا» را در حیاط منزلش در «ادمونتون» در حالی که سرش از تنش جدا شده بود پیدا کرد.

پس از این واقعه مردم و رسانه های انگلیسی بدون در دست داشتن هیچ گونه مدرکی مدعی شدند که به دلیل سر بریده شدن دو خبرنگار به دست گروه تروریستی داعش، این قتل را شخصی مسلمان مرتکب شده است.

با این حال پلیس ادمونتون در سه بیانیه جداگانه ای این ادعا که مظنون فردی مسلمان است را رد کرده بود، و پس از تحقیقات «نیکولاس سالوادور» جوان ۲۵ ساله را به جرم قتل بازداشت کرد.

«فیاض مغال» مدیر پروژه Tell Mama گفت: پس از سر بریده شدن دو خبرنگار انگلیسی و آمریکایی توسط گروه تروریستی داعش، شاهد افزایش حملات به مسلمانان و مساجد هستیم. مسلمانان انگلیس این چنین وضعیتی را نیز پس از قتل سرباز انگلیسی به دست دو تبعه نیجریه ای تجربه کرده اند.

وی افزود: پس از قتل این دو خبرنگار، ماهیت تهدیدات در رسانه ها تغییر کرده است. آنها دیگر لفظاً نمی گویند ما از شما مسلمانان متنفریم، بلکه عملاً به مسلمانان و مساجد تهدید و حمله می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران و روزنامه جمهوری اسلامی

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری