یکی از مراجع تقلید گفت: امروزه تکفیری‌های با سرمایه‌گذاری‌های بسیار برای گمراه کردن جوانان و نوجوانان نقشه کشیده‌اند اما ملت ایران باید در برابر دشمن سنگری بسازند و از چتر تبلیغات دشمن فاصله بگیرند.

خبرگزاری فارس: باید از نسل جوان در برابر توطئه‌های شوم دشمنان محافظت کرد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس , آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مسئولان، مدیران و رابطین کانون‌های مساجد استان هرمزگان اظهار کرد: جوانان و نوجوانان باید با خدای خود پیمان ببندند تا از نعمت‌های خداوند که به صورت امانت در اختیار آن‌ها قرار داده شده مراقبت کند.

وی با بیان شرایط زندگی پیامبر اسلام(ص) اضافه کرد: حضرت محمد(ص) در زندگی خود برای ترویج دین اسلام بسیار تلاش کردند اما امت او با اقدامات ظالمانه خود جواب خوبی‌ها ایشان را با بدی دادند.

این مرجع تقلید با اشاره به برخورد مناسب پیامبر اسلام(ص)‌ با افراد ناآگاه تصریح کرد: ایشان همیشه برای هدایت امت خود دعا می‌کردند زیرا نفرین پیغمبر(ص) سبب نزول عذاب‌های دردناکی برای انسان‌ها می‌شود.

وی دلسرد کردن مبلغان را از نخستین دسیسه‌های دشمن خواند و بیان کرد: فردی که برای گسترش معارف اسلام تلاش می‌کند باید تهمت‌ها و رفتارهای نامناسب را تحمل کند.

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: اگر جوانی به مبلغی اهانت کرد نباید نسبت به برگشت او به آموزه‌های دین ناامید شویم و باید با دید امیدوارانه به او نگاه کنیم.

وی با اشاره به تاثیر رفتار مناسب مبلغان در برخورد با افراد مختلف ابراز کرد: امروزه تکفیری‌ها با توان مالی بالا اقدام به گمراه کردن جوانان و نوجوانان کرده‌اند اما ملت ایران باید در برابر دشمن سنگری بسازند و از چتر تبلیغات دشمن فاصله بگیرند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم یادآور شد: افرادی که علیه نظام و انقلاب تبلیغ می‌کنند جاهلانی هستند که در گمراهی به سرمی‌برند و پاسخگویی به شبهات وارده آنان را باید به مراجع تقلید و عالمان برجسته دینی واگذار کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن نقاط ضعف را شناسایی کرده و به بزرگنمایی‌ها آن‌ها می‌پردازد، گفت: ما باید از رهبری تبعیت کنیم تا از دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن در امان مانیم.

آیت‌الله علوی گرگانی دوران امروزی را عصر جدید ارتباطات دانست و اظهار کرد: امروزه دشمن با استفاده از نرم‌افزارها و اینترنت اقدام به گمراهی جوانان ما کرده‌اند و این دوران آزمونی برای افراد با ایمان است.

این مرجع تقلید اضافه کرد: دشمنان امروزه با سرمایه‌گذاری‌های بسیار و استفاده از ابزارهای ناپسند دنیایی نقشه‌های پلیدانه‌ای برای جوانان و نوجوانان برنامه ریزی کرده‌اند که برای مقابله با آن‌ها باید به اهل بیت(ع) و علمای دینی متوسل شویم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری