عضو شورای فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: محوریت چشم‌انداز جمکران را نباید توسعه فیزیکی بیان کنیم، بلکه باید در آن امید، انقلابی‌گری، ولایت، عقلانیت و مودت مؤمنان مدنظر قرار گیرد.

خبرگزاری فارس: ولایت و مودت باید محور چشم‌انداز مسجد جمکران باشد

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در جلسه شورای فرهنگی این مسجد مقدس گفت: مسجد مقدس جمکران به دستور امام زمان(عج) در زمین برگزیده خداوند متعال تأسیس شده تا محل رغبت و پایگاه منتظران موعود باشد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: مردم و مؤمنان از سراسر جهان فوج فوج به عشق امام زمان(عج) به مسجد داخل می‌شوند و با اقامه نماز و توسل ضمن بیان حوائج خود از این فضای معنوی و قدسی برای ارتباط بیشتر با صاحب الزمان بهره می‌برند.

وی تصریح کرد: این پایگاه عظیم تشیع در راستای جذب حداکثری زائران و اثرگذاری مناسب عقیدتی، اخلاقی، رفتاری و نشر معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) و توسعه ارتباطات میان منتظران بر محور ولایت اقدامات مؤثری داشته است.

عضو شورای فرهنگی مسجد مقدس جمکران در ادامه سخنان خود به بیانیه مأموریت مسجد مقدس جمکران اشاره و اظهار کرد: این بیانیه به صورت دقیق و کارشناسی تنظیم شده است ولی در آن باید از عبارات راحت‌تر برای فهم عموم استفاده کرد.

وی ادامه داد: متن بیانیه باید به دور از پرتوی تبلیغاتی باشد؛ همچنین در این بیانیه باید استفاده حداکثری از سخنان امام زمان(ارواحنا فداه) و ولی فقیه درباره مسجد مقدس جمکران مورد توجه قرار گیرد.

پناهیان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا مسجد مقدس جمکران اثربخشی بیشتری داشته و محوریت چشم‌انداز را توسعه فیزیکی بیان نکنیم، بلکه در آن امید، انقلابی‌گری، ولایت، عقلانیت و مودت مؤمنان را مد نظر قرار دهیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری