کد خبر: 6078

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش تاثیر گذار صداو سیما در امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و نیز آموزش همگانی، گفت: این رسانه، متعلق به کل نظام، حاکمیت و مردم است و از منافع ملی دفاع می کند.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار "اسماعیل احمدی مقدم" فرمانده نیروی انتظامی و سردار "سعید منتظرالمهدی" معاون اجتماعی ناجا،از بخش های مختلف روزنامه جام جم بازدید کردند.

سردار احمدی مقدم در جمع مسئولان روزنامه جام جم ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد ثامن الحج(ع)، با اشاره به فراگیر بودن روزنامه جام جم، اظهارداشت: این روزنامه خوشبختانه از ظرفیت خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه اغلب روزنامه های ما دیدگاه سیاسی دارند، گفت: برخی از جراید خواسته و یا ناخواسته نسبت به ترویج فرهنگ زندگی غربی در کشور اقدام می کنند، در حالیکه ترویج الگو و تفکر غربی، دامن زدن به مصرف گرایی و... مد نظر ما نیست؛ روزنامه جام جم با نگاه صحیحش بر بهبود جریان زندگی مردم تاکید دارد و از سوی دیگر علاوه بر تاثیر گذاری، مکمل رسانه ها نیز به شمار می رود در حقیقت این روزنامه اثر بازتابی و تکمیلی دارد.

وی خاطر نشان کرد: این روزنامه به دنبال جنجال و دعوا نیست البته نسبت به مسائل جامعه بی تفاوت نمی باشد.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: برخلاف تصور دیگران که روزنامه های سیاسی و جنجالی، مد نظر جامعه است باید گفت معمولاً آن رسانه ای که به جریان زندگی مردم کمک می کند، مخاطب بیشتری دارد زیرا خانواده را هدف قرار داده و در راستای ارتقاء مهارت های زندگی با شیوه های اخلاقی درست و متناسب با جامعه ایرانی - اسلامی و نیز بر پیشرفت های روز دنیا نیز تاکید می کنند.

مقدم با تاکید براینکه ادعا می کنیم با توجه به پیشینه تمدن ملی - اسلامی حرفی برای گفتن داریم،نباید در تمدن غربی و الگوی سبک زندگی آنها محو شویم، تصریح کرد:به عنوان یک ایرانی و دارای مکتب شیعی بر مدرن بودن، روزآمدی، استفاده از دانش و فناوری های روز دنیا و پیشرفت زندگی مادی بشر نیز معتقد هستیم؛ با توجه به اینکه بر این دو موضوع مدعی می باشیم در شأن جامعه ایرانی نیست که مروج و مبلغ الگوهای غربی باشد زیرا خود حرفی برای گفتن داریم و سخنان جمهوری اسلامی ایران در دنیا جذاب است.

وی خاطرنشان کرد: روزنامه جام جم، روزنامه اجتماعی است و از سابقه سیاسی کمی برخوردار است اما در مواقع خاص برای اخبار انفجاری که از دیدگاه مهم است نظیر پیروزی غزه، موفقیت در یک مذاکره و... را برجسته می کند.

این مقام ارشد انتظامی کشور با اشاره به نقش تاثیر گذار صداو سیما در امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و نیز آموزش همگانی، گفت: این رسانه، متعلق به کل نظام، حاکمیت و مردم است و از منافع ملی دفاع می کند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه صدا و سیما بیش از رسانه های دیگر نگران رقبای آنسوی مرز است، گفت: این رسانه با مدیریت صحیح بر اطلاع رسانی نباید اجازه دهد ظرفیت های کشور به خارج منتقل شده و از سوی دیگر از روحیه انتقاد پذیری بالایی نیز برخوردار است.

احمدی مقدم در ادامه سخنان خود به واکنش اخیر تهیه کننده یک سریال تلویزیونی به دیدگاه وی در خصوص این سریال اشاره کرد و گفت: من این سریال را مرتبط با حوزه کاری خود دیده و از دیدگاه تحلیگر فنی به آن نگاه کرده ام.

وی با تاکید براینکه اصحاب حوزه هنری باید از روحیه انتقاد پذیری بالایی برخوردار باشد، گفت: با توجه به تهاجم رسانه ای امروز دنیا، معتقدم به علت پیشینه و ظرفیت بالایی که در کشور وجود دارد باید نگاه خود باوری را تقویت کنیم.

این مقام ارشد انتظامی کشور خاطرنشان کرد: تمام رسانه های دنیا تلاش کردند ماجرای غزه را به گونه ای دیگر جلوه دهند اما رسانه های مردمی با ظرفیت دشمن، فضای آن کشور را بهم ریختند در حالیکه پرچمدار این امر جمهوری اسلامی ایران بوده و دشمن با تمام قدرت رسانه ایش و ما نیز با وجود همه مشکلات،توانستیم آنها را مغلوب میدان کنیم.

وی به توانایی های جمهوری ایران اسلامی در عرصه های مختلف و نیز شناسایی و سقوط اخیر پهباد اشاره کرد و گفت: کم کم این موضوع در ذهن مردم شکسته می شود اسطوره ای که رسانه های غربی از آنان در ذهن جهانیان درست کرده اند، واقعی نیست بلکه جریان رسانه ای برای سلطه فکری بر جوامع است که به همه بگویند "شما نمی توانید" در حالیکه "ما می توانیم".

احمدی مقدم از رسانه ها و جراید خواست از انتشار اخباری که موجب التهاب جامعه می شود جداً خودداری کرده زیرا باید به جامعه آرامش داده و به جریان زندگی مردم کمک کنیم.

این مقام ارشد انتظامی به سیاه نمایی های برخی از رسانه ها و جراید اشاره کرد و گفت: سیاه نمایی جامعه و مایوس کردن مردم هنر نیست.

وی بر همکاری و تعامل میان نیروی انتظامی و رسانه ها تاکید کرد: در گذشته اگر فرماندهی قصد مصاحبه داشت باید از بالاترین مقام ارشد (فرمانده ناجا) مجوز جهت مصاحبه دریافت می کرد اما امروز حتی افسر پلیس در خصوص سانحه ای مصاحبه می کند که این به تقویت مهارت ها رسانه ها برمی گردد و باید این امر تقویت شود.

احمدی مقدم با اعلام اینکه نیروی انتظامی، امروز به روز ترین سامانه های اطلاعاتی را در اختیار دارد، گفت: تقریباً اطلاعات ما به روز است و شبکه های ناجا در کشور یکپارچه و آنلاین می باشد به گونه ای که هر تماس با ۱۱۰ حتی در دورافتاده ترین روستاهای کشور بلافاصله در این سامانه ثبت شده و وضعیت و نتیجه رسیدگی به آن نیز بصورت آنلاین در دسترس این نیرو قرار می گیرد.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: آمار اطلاعاتی پلیس در حوزه آسیب های اجتماعی و حوادث، آمار پایه ای کشور است و کلیه دستگاه ها و سازمان ها آن را قبول دارندو هیچ کس نمی تواند آن را رد کند.

وی تصریح کرد: به منظور پیشگیری از جرایم فضای مجازی می توان از ظرفیت رسانه ها جهت اطلاع رسانی و آموزش شهروندان استفاده کرد.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: در صدد هستیم آرامش و نظم اجتماعی محقق شود و به اعتماد جامعه خدشه ای وارد نگردد؛ سرمایه هر جامعه، اعتماد مردم است.

سردار مقدم با اشاره به افزایش سرقت های خرد، گفت: جرائم کلان نظیر قتل، آدم ربایی، گروگان گیری، تجاوز به عنف، سرقت های بزرگ و مانند آن به شدت کاهش یافته است.

وی افزود: میزان قتل عمد ده سال قبل حدود ۲۵۰۰ فقره بود اما این رقم سالانه کاهش یافت و در سال گذشته به ۱۸۰۰ فقره کاهش یافت و انتظار می رود امسال به کمتر از ۱۷۰۰ مورد برسد.

وی تصریح کرد: طبق آمارهای اینترپل و نیز با اطمینان می گویم که روند کاهش جرائم عمده در ایران از بسیاری از کشورهای جهان بهتر و بیشتر است.

فرمانده ناجا، ضریب احساس امنیت در سطح کشور را بطور میانگین حدود ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت: این ضریب در میان مردم نقاط مختلف کشور متفاوت می باشد.

در ادامه، "بیژن مقدم" مدیرمسئول روزنامه جام جم نیز در این نشست با تشریح راهبرد این روزنامه به عنوان یک روزنامه فرهنگی و اجتماعی گفت: ما نسبت به مسائل سیاسی بی تفاوت نیستیم ولی مناقشات این حوزه را بزرگنمایی نمی کنیم چون معتقدیم مردم دعواهای سیاسی را می بینند اما با آن همراهی نمی کنند.

وی افزود:" جامعه ما ظرفیت تنش و جنجال را ندارد و همه رسانه ها باید تلاش کنند به مردم آرامش و امید بدهند."

مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی جام جم در این زمینه، آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود را برای همکاری با نیروی انتظامی برای تحقق اهداف و وظایف آن اعلام کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری