کد خبر: 6072

دور بعدی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ قرار است ۱۸ سپتامبر در نیویورک و نشست ۴ جانبه ایران با سه کشور اروپایی در ۱۱ سپتامبر در وین برگزار شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، دور بعدی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ قرار است ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) در نیویورک و نشست ۴ جانبه ایران با سه کشور اروپایی در ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) در وین برگزار شود.


ظهر امروز (پنجشنبه) قرار است مذاکرات ایران و آمریکا در سطح معاونان وزرای خارجه دو کشور در شهر ژنو برگزار شود که این مذاکرات سه روز به طول خواهد انجامید.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه دهم شهریور ماه به مدت سه ساعت در بروکسل پایتخت بلژیک در باره مذاکرات هسته‌ای جاری و دور بعدی گفت‌وگو ها در نیویورک بحث و تبادل نظر کردند.

ایران و گروه ۱+۵ در خصوص راه حل جامع هسته‌ای تا کنون ۶بار در شهر وین پایتخت اتریش گفت‌گو کرده‌اند که در آخرین دور مذاکرات، حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد از متن پیشنویس توافق نامه جامع هسته‌ای نگارش پیدا کرد اما هنوز اختلافات عمده در خصوص میزان غنی سازی، تحریم‌ها، بازه زمانی اجرای توافق نامه جامع و همچنین رآکتور آّب سنگین اراک باقی است.

ظریف روز جمعه هفتم شهریور ماه نیز در سفری که به مسکو داشت با«سرگئی لاوروف» همتای روس خود در خصوص این مذاکرات به گفت‌گو پرداخت و قرار است در حاشیه اجلاس سران سازمان شانگهای که در دوشبنه پایتخت تاجیکستان برگزار می‌شود ظریف و همتای چینی او درباره این مذاکرات رایزنی کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری