کد خبر: 6018

در صورت عدم اعتراض کشورهای غربی به حکم دادگاه آمریکایی تا یک ماه آینده، تحریم شرکت ملی نفتکش لغو می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس؛ دادگاه عمومی آمریکا ۱۲ تیرماه در رأیی غیر قطعی، تصمیم اتحادیه اروپا را برای تحریم شرکت ملی نفتکش ایران غیرقانونی اعلام کرد.

بر اساس تصمیم این دادگاه، تصمیم مورخ ١٥ اکتبر ٢٠١٢ میلادی شورای اتحادیه اروپا که شرکت ملی نفتکش ایران را نیز مشمول محدودیتهای وضع شده بر ضد ایران قرار داده بود، باطل اعلام شد، با این وجود،دادگاه عدالت‌ اروپا نیز دستور داده است که تا زمان پایان مهلت قانونی برای اعتراض شورای اروپا به این رای، اجرای تصمیم یاد شده ضد شرکت ملی نفتکش ادامه یابد.

در تصمیم دادگاه آمریکایی همچنین ذکر شده است که شورای اروپا باید هزینه های دادرسی که از سوی شرکت ملی نفتکش ایران پرداخت شده است را بپردازد.

هم اکنون شرکت ملی نفتکش مانند گذشته و در شرایط تحریم اقدام به صادرات نفت خام ایران به کشورهای مقصد می کند.

در این باره یک مقام آگاه به فارس گفت: براساس حکم دادگاه آمریکا که چند ماه قبل در خصوص لغو تحریم شرکت ملی نفتکش ایران صادر شد، آمریکا و کشورهای غربی تنها یک ماه دیگر فرصت دارند تا درخواست تجدیدنظر خود را ارائه کنند که تاکنون این درخواست داده نشده است، بنابراین پس از اتمام مهلت تجدیدنظر حکم لغو تحریم لازم الاجرا است.

همچنین بیمه نفتکش‌ها نیز تابع همین حکم لغو تحریم است، در حال حاضر نفتکش های ایران با بیمه های داخلی اقدام به صادرات نفت می‌کنند اما پس از یک ماه دیگر بیمه های خارجی نیز می توانند اقدام به بیمه نفتکش‌های ایرانی کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری