کد خبر: 5998

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا سه شنبه عازم اروپا شد تا پس از سفری کوتاه به کشور استونی، در نشست سران ناتو در ولز شرکت کند.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، اوباما در استونی با روسای جمهور سه کشور حوزه دریای بالتیک یعنی استونی، لیتوانی و لتونی که در سال ۲۰۰۴ به ناتو پیوستند دیدار خواهد کرد.
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پیش از شرکت در اجلاس سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو در ولز، به استونی سفرمی کند و هدف اوازاین سفرهشدار به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای مقابله با وسوسه برای حمله به یکی از کشورهای هر چند کوچک عضو ناتو است.

اوباما قرار است امروز در تالین پایتخت استونی در سخنانی خطاب به ولادیمیر پوتین همتای روس خود، به وی در مورد مداخله در امور داخلی کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق که اکنون عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند، هشدار دهد.

توماس رایت کارشناس سیاسی موسسه بروکینگز می گوید: هم اکنون دراروپای شرقی و کشورهای حوزه بالتیک این احساس قوت گرفته است که پوتین تنها تهدیدی برای اوکراین نیست بلکه در دراز مدت تهدیدی برای ناتو نیز هست.

وی افزود بنابراین برای رئیس جمهور روسیه بهترین روش برای بی اعتبار کردن ناتو در کل موجودیتش اثبات این مسئله است که با تنها یک بار حمله به یکی از آسیب پذیرترین اعضای ناتو نشان بدهد ماده پنج پیمان آتلانتیک شمالی بی معناست.

اوباما روزهای پنجشنبه و جمعه در نشست سران ناتو که قرار است در نیوپورت در ولز برگزار شود شرکت خواهد کرد.

واکنش به خبر بریده شدن سر دومین خبرنگار آمریکایی به دست یکی از اعضای گروه داعش نیز در دستور کار رییس جمهور آمریکا قرار دارد.

وی هنوز به این خبر هیچ واکنشی نشان نداد.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری