کد خبر: 5984

"لوتوس مولر" که پس از پایان رقابتهای قهرمانی جوانان جهان در ترکیه از ایران رفت در نامه‎ای سرگشاده به خبرگزاری مهر، از وضعیت حاکم بر واترپلوی ایران انتقاد کرده و ادامه این روند را برای این رشته مخرب توصیف کرده است. وی همچنین تاکید کرد برخی مسئولان فدراسیون به رسانه ها دروغ می گویند.

به گزارش قم خبر, تیم واترپلوی جوانان ایران تحت رهبری "لوتوس مولر" در رقابتهای قهرمانی جهان که ماه گذشته در استانبول ترکیه برگزار شد با کسب عنوان هفدهم به کار خود پایان داد.

"لوتوس مولر" در نامه‌ای سرگشاده به خبرگزاری مهر به انتقاد صریح از مسئولان فدراسیون شنا، مسئولان کمیته ملی المپیک و مسئولان وزارت ورزش پرداخته است.

این مربی آلمانی در نامه اش به خبرگزاری مهر نوشت: من این نامه را دیر می‌نویسم اما حاوی اطلاعات خوبی است. فکر می‎کنم عملکرد من با تیم واترپلوی ایران موفقیت آمیز بود. در آغاز، سطح بازیکنان خیلی پایین بود. (ایران باید روش بازی خود را تغییر دهد. ورزش سطح بالا نیاز به ۱۰ تا ۱۱ ماه تمرین پیوسته دارد.) من چهار ماه در تهران بودم اما بازیکنان تیم واترپلوی جوانان فقط آخر هفته‎های چهار هفته و سه هفته کامل در اختیار من بودند. در مجموع می توان گفت آنها ۳۰ روز با من تمرین کردند.

وی افزود: برای مثال جوانان آلمان در چنین شرایطی ۶۰ روز در تمرین حضور پیدا می‎کنند. چنانچه شما می‎خواهید تیمی را برای حضور در رقابتی آماده کنید دست کم باید در ۲۰ تورنمنت شرکت کنید این در حالی است که وقتی ما به استانبول رسیدیم حتی در یک تورنمنت بین المللی هم آزمایش نشده بودیم. چنانچه نتایج را بررسی کنید می‎بینید که تیم ما روز به روز بهتر می‎شد. اگر به میزان گل‎هایی که دریافت کردیم نگاه کنید پی خواهید برد که تیم ایران بازی در سطح بین المللی را یاد می‎گرفت.

مولر ادامه داد: ما در بازی با مونته نگرو که قهرمان اروپاست و سخت ترین بازی ما به حساب می‎آمد ۱۴ گل دریافت کردیم اما قبلا در بازی با چنین تیم‎هایی بیش از ۲۰ گل می‎خوردیم. تیم ما یکی از جوان‎ترین تیم‎های حاضر در مسابقات بود چون فقط تیمی که بازیکنان آن متولد ۱۹۹۶ بودند را با خودمان به استانبول نبردیم بلکه سه تن از بازیکنان، متولد ۱۹۹۸ بودند که دو تای از آنها نقش پراهمیتی برای تیم داشتند. ما در بازی‎های آخر عملکرد خیلی خوبی داشتیم و تیم بازی‌های بهتری ارائه می‎کرد و در نهایت موفق شدیم دو بازی را هم ببریم.

مربی آلمانی در ادامه اظهار داشت: فقط با صبر نمی‎توان این تیم را به سطح بالا آورد بلکه برای این کار نیاز به تمرینات بلندمدت است. به همین دلیل است که ما همیشه کوارترهای آخر را واگذار می‎کردیم. اگر بازیکنان به خوبی در تمرینات شرکت کنند فدراسیون این شانس را خواهد داشت که در دو، سه سال آینده یک تیم جدید داشته باشد. توقف نکنید، به پیش بروید.

وی گفت: مشکل دیگر این است که در فدراسیون شنای ایران افراد کمی از کیفیت بالا برخوردارند. برخی از کسانی که در آنجا کار می‎کنند به روزنامه ها دروغ می گویند. آنها (پیرمردها) درباره کار مربیان چرت و پرت می‎گویند... آنها هیچ حمایتی نمی‎کنند! این تنها برای من مشکل نبود بلکه برای واترپلوی ایران مشکل‌ساز بود.

مولر با اشاره به اعزام نشدن تیم واترپلو به بازی‎های آسیایی گفت: اعزام نشدن ایران به بازی‎های آسیایی خیلی برای واترپلوی ایران سخت خواهد بود. من در این خصوص اطمینان دارم. پس از اینکه پیشرفت تیم جوانان را دیدم باید بگویم اگر ما در این رقابتها شرکت می‎کردیم با کسب یک مدال همه را غافلگیر می‎کردیم. با وضعیت فعلی هیچ بازیکنی نمی‎تواند به فدراسیون شنا اعتماد کند. این گروه "مخالف" نه تنها کمکی نمی‎کنند بلکه مبارزه می‎کنند. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش کمک نمی‎کنند.

لوتوس مولر در پایان گفت: واترپلوی ایران باید طرحی داشته باشد تا از این وضعیت نجات پیدا کند و این را مربیان و بازیکنان باید بدانند. هدف باید این باشد. لطفا این اطلاعات را منتشر کنید تا واترپلوی ایران رشد کند و من به همین دلیل این نامه را نوشتم. من چیز بدی ننوشتم. آنها باید "کار گروهی" را یاد بگیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری