یک مقام آمریکایی درباره انتشار ویدئوی سر بریدن یک خبرنگار آمریکایی دیگر گفت که این اقدام داعش نشان می‌دهد این گروه پیکارجویانی از اروپای غربی با آشنایی به فرهنگ آمریکا دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، یک مقام آمریکایی بعد از انتشار خبر بریدن سر یک خبرنگار آمریکایی دیگر با طرح این ادعا که این خبرنگار ماه پیش اعدام شده بود اما فیلم آن امروز پخش شده است این موضوع را نشان‌دهنده حضور آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در گروه داعش و تسلط آنها بر فرهنگ آمریکا دانست.

این مقام آمریکایی گفته انتشار این فیلم بعد از اتمام تعطیلات «روز کارگر» در آمریکا نشان می‌دهد داعش پیکارجویانی از اروپای غربی و آمریکا دارد که با مرسومات کاری در این کشورها آشنا هستند؛ وی گفته شواهد حاکی از آن است که استاتلوف ماه گذشته اعدام شده، یعنی زمانی که بسیاری از آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در حال گذراندن تعطیلات بوده‌اند اما ویدئوی مربوط به قتل وی امروز منتشر شده تا اثر آن به حداکثر برسد.

داعش روز سه‌شنبه با انتشار ویدئویی مدعی شد سر «استیون ساتلوف» روزنامه نگار آمریکایی را از تن جدا کرده است. این گروه دو هفته پیش نیز همین اقدام را برای جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی دیگری که گروگان گرفته شده بود انجام داد.

در ویدئوی انتشار یافته از جیمز فولی فرد قاتل با اشاره به یک خبرنگار دیگر گفته در صورتی که آمریکا به حملات هوایی به مواضع داعش ادامه دهد وی نیز سر بریده خواهد شد. ساتلوف، همان خبرنگاری است که امروز سر بریده شد.

در فیلمی که امروز انتشار یافته و خبرگزاری فرانسه آن را مشاهده کرده است یک خبرنگار انگلیسی به عنوان قربانی بعدی معرفی شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری