نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از آمادگی مجلس برای حمایت و پشتیبانی از برنامه‌های دولت در مقوله فرهنگ خبر داد.

خبرگزاری فارس: آمادگی مجلس برای حمایت از برنامه‌های فرهنگی دولت

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، احمد امیرآبادی‌فراهانی ظهر امروز در آیین اختتامیه نخستین دوره مسابقات ملی قرآن کریم بانوان ورزشکار و جوان کشور تصریح کرد: اینکه میزبانی این دوره از رقابت‌ها به شهر مقدس قم واگذار شده قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: از طرف مردم قم به تمام شرکت کنندگان از استان‌های سراسر کشور در نخستین دوره رقابت‌های ملی قرآن کریم بانوان ورزشکار و جوان کشور تبریک می‌گویم و امیدوارم در مدت زمان حضور در شهر کریمه اهل بیت (س) از فیوضات معنوی قم بهره‌مند شوید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: برگزاری چنین مسابقات و محفل‌هایی قطعا برکات و ارزش‌های بسیار زیادی دارد، در حقیقت قرآن ما را به راه سعادت و خوشبختی سوق می‌دهد و باید کاری کنیم که آموزه‌های دینی قرآن را فرا بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه باید آموز‌ه‌ها و مفاهیم ارزشمند قرآن در تمام مراحل زندگی انسان ساری و جاری شود، عنوان کرد: ما به برکت خون شهدا و مجاهدت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران اکنون به عنوان یک کشور مسلمان در مسابقات جهانی رشته‌های مختلف به خصوص قرآن حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

امیرآبادی‌فراهانی تصریح کرد: خوشبختانه اکنون کشورمان در بین کشورهای دنیا توسط قاریان ممتاز خود به خوبی مطرح شده و نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با نشان دادن استعداد و توانمندی‌های خود رتبه‌های ممتازی کسب کرده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز در سالیان گذشته به خصوص در قانون برنامه پنجم توسعه نگاه و توجه بسیار خوبی به قرآن و مسائل قرآنی کرده است و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاونت ویژه‌ای برای این منظور فعالیت می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ در سال جاری شاهد برگزاری مسابقات قرآنی کارکنان وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی سراسر کشور در قم بودیم و اکنون شاهد هستیم که رقابت‌های قرآنی بانوان ورزشکار و جوان کشور در قم برگزار می‌شود که این امر پسندیده است و باید استمرار داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از برنامه‌های قرآنی و فرهنگی دولت آمادگی حمایت و پشتیبانی دارد و در بودجه‌های مجلس اعتبار بسیار خوبی برای این منظور پیش‌بینی شده است.

مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات ملی قرآن کریم بانوان ورزشکار و جوان سراسر کشور با حضور بیش از 100 قاری و کارشناس از استان‌های مختلف به مدت دو روز به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم برگزار شد و امروز به کار خود پایان داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری