کد خبر: 5970

منبعی آگاه در استان نینوا اعلام کرد که اعضای گروه داعش پایگاه‌های خود را در شهر موصل تخلیه کرده‌اند.

به گزارش قم خبر ، ایسنا به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز خبر داد؛ منبعی آگاه در استان نینوا اعلام کرد که اعضای گروه "دولت اسلامی" (داعش) به دلیل هدف قرار نگرفتن توسط جنگنده‌های آمریکایی پایگاه‌های خود را در شهر موصل تخلیه کردند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: اعضای داعش همچنین خودروهای خود را با خاک پوشاندند تا جنگنده‌های آمریکایی آن‌ها را شناسایی نکنند.

جنگنده‌های آمریکایی روز دوشنبه از اهالی موصل خواستند تا از نزدیک شدن به مقرهای داعش در شهر موصل به خاطر بمباران شدن آن‌ها خودداری کنند.

یک منبع امنیتی در استان دیالی نیز اعلام کرد که نیروهای امنیتی توانستند آخرین پایگاه‌های گروه داعش در منطقه "العظیم" را از بین برده و چهار روستا را آزاد کنند.

همچنین به گزارش منابع عراقی نیروهای امنیتی موفق شدند امنیت کامل را در مسیر بین بغداد و کرکوک برقرار سازند.

به گزارش منبع مذکور، نیروهای امنیتی روستای "السرحه" در استان دیالی و بین منطقه العظیم و سلیمان بک را که آخرین پایگاه داعش در این استان محسوب می‌شود از ترویست‌ها پاکسازی کردند.

به گزارش این منبع، روحیه اعضای داعش بسیار پایین آمده و در حال فرار از میدان جنگ هستند.

یک مسئول امنیتی کرد در منطقه "داقوق" در استان کرکوک نیز اعلام کرد که اعضای گروه داعش شروع به عقب نشینی از چند روستای وابسته به منطقه مذکور کرده و به سمت تپه‌های حمرین رفته‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری