آیت الله علوی گرگانی ورزش را از راه های تهذیب نفس برشمرد و گفت: مسئولان نظام مراجع تقلید را دلسوز خود بدانند و ما را تنها منتقد ندانند، مرجعیت از خدمتگزاران ورزش حمایت می کند و در مواردی که لازم باشد تذکر می دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، آیت الله علوی گرگانی در دیدار عبدالحمید احمدی معاون وزریر ورزش و جوانان و معاون فرهنگی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: در کارها از خداوند متعال استعانت بگیرید و در محدوده کار خود که ورزش و جوانان است تنها به بعد بدنی توجه نکنید بلکه از نظر روحانی نیز برنامه های در نظر بگیرید که ورزشکاران در این بعد نیز الگو و سرمشق باشند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه دین اسلام بیش از تقویت جسمانی بر تقویت روحانی تکیه دارد، افزود: ورزشکاران ما در نظام جمهوری اسلامی ایران باید متفاوت از ورزشکاران دیگر کشورها باشند چنانکه وقتی ورزشکاری شعار یا ابالفضل العباس را روی پیراهنش نمایش می دهد این در حقیقت نمایش آئین و مذهب ما در سطح جهانی است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه درباره برگزاری مسابقات قرآن بانوان ورزشکار سراسر کشور گفت: این اقدام حرکت بسیار خوبی بود که مورد تائید ما است.

آیت الله علوی گرگانی ورزش را  از راه های تهذیب نفس برشمرد و تصریح کرد: مسئولان نظام مراجع تقلید را دلسوز خود بدانند و ما را تنها منتقد ندانند، مرجعیت از خدمتگزاران ورزش حمایت می کند و در مواردی که لازم باشد تذکر می دهد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه از پخش آهنگ در برنامه های ورزشی   انتقاد کرد و از مسئولا ن خواست به این موضوع رسیدگی کنند  چرا که این اقدامات  مخالف شئونات دینی است.

در این دیدار همچنین عبدالحمید احمدی گزارشی از فعالیت های وزارت ورزش و جوانان ارائه کرد.

وی در این گزارش از  بهره مندی از نظر مرجعیت در توسعه ورزش و برگزاری مسابقات قرآن ویژه بانوان سخن گفت و افزود: رویکرد وزارت ورزش براین است که با بهره گیری از معارف قرآنی ورزشکاران سراسر کشور روحیه قرآنی و اسلامی داشته باشند.

معاون وزریر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: 12 هزار نفر از بانوان سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند که مرحله نهایی آن در استان قم برگزار شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری