کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکایی ها در حمایت از داعش در کشورهای سوریه و عراق شکست خوردند و با تحریم ها علیه ایران قصد دارند انتقام شکست خود را بگیرند.

به گزارش قم خبر ، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در گفت وگو با تسنیم در ، با اشاره به تحریم های جدید آمریکا و غرب علیه ایران اظهار کرد: تصمیمات جدید در تحریم ایران عوامل متعددی دارد که یکی از آن ها ذات آمریکایی ها است که غیر قابل اعتماد هستند و اگر بر خلاف این  ببینیم تعجب آور است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: پیمان شکنی، دورویی و ناجوان مردی در ذات آمریکایی هاست، آن ها در آستانه اجلاس نیویورک هستند و امکان دارد در حاشیه آن مباحث هسته ای پیش بیاید و سعی دارند تا از ما امتیاز بگیرند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: آمریکایی ها در حمایت از داعش در کشورهای سوریه و عراق شکست خوردند و با تحریم ها علیه ایران قصد دارند انتقام شکست خود را بگیرند، پیروزی در غزه و سوریه مرهون سیاست های جمهوری اسلامی است و آن ها از این جهت ناراحت هستند.

وی عنوان کرد: دیپلمات ها و دولت مردان ما برخورد سستی با آمریکا داشتند، لحن سست رئیس جمهور که گفت جنایت کردند که تحریم کردند اما در روند مذاکرات تاثیر نداشت اشتباه است.

ذوالنور تصریح کرد: آمریکا هایی ها با وعده نسیه به ایران امتیازهای نقد گرفتند، این موضوع اشتباه است که در قبال وعده نسیه امتیاز نقد بدهیم ما باید در مذاکرات خود متناسب با رفتار آن ها برخورد کنیم و از مواضعمان کوتاه نیائیم.

وی اظهار کرد: من معتقدم که در مذاکرات مان باید به آن ها ضربه شست بزنیم و دولت مردان ما ضمن پایبندی به اصول در مذاکرات  پاسخ هایی متناسب با تحریم های اعمال شده بدهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری