کد خبر: 5954

مشاور فرجی‌دانا در پاسخ به این سوال که آیا از گزینه بعدی وزارت علوم اطلاعی دارید و اینکه دولت از همفکری شما در این زمینه استفاده می‌کند؟ گفت: خیر اطلاعی ندارم. فعلا وارد این مرحله نشده‌ام.

به گزارش قم خبر ؛‌ جعفر توفیقی مشاور عالی سابق رضا فرجی‌دانا وزیر معزول علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این سوال که شما از وزارت علوم جدا شده‌اید و روز گذشته از کارکنان آن خداحافظی کرده‌اید؟ گفت:‌ بنده از مشاورت وزیر علوم استعفا دادم و در حال حاضر در دانشگاه تربیت‌مدرس هستم.

وی در پاسخ به این سوال که هم‌اکنون با چه بخشی از دولت همکاری دارید؟ افزود:‌ با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و ستاد توسعه فناوری و نوآوری نفت و گاز و ذغال‌سنگ همکاری می‌کنم.

مشاور عالی سابق وزیر علوم در پاسخ به این سوال که اگر آقای نجفی از شما برای همکاری دعوت به‌ عمل بیاورد، با وی همکاری می‌کنید؟ گفت:‌ من همیشه در خدمت نظام آموزش عالی و دانشگاه‌‌ها بوده‌ام و البته در این مورد من موافقت ایشان را برای استعفا جلب کرده‌ام. در دانشگاه هم که باشم در خدمت نظام آموزش عالی هستم.

توفیقی در پاسخ به این سوال که آیا آقای نجفی هم باید با استعفای شما موافقت می‌کرد؟ گفت: طبیعتا حکم بنده از سوی آقای فرجی‌دانا بود، اما روال و عرف این است که ایشان هم بپذیرند و موافقت کنند. البته بنده قول دادم هر کمکی که می‌توانم به وزارت علوم و نظام آموزش عالی داشته باشم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از گزینه بعدی وزارت علوم اطلاعی دارید و اینکه دولت از همفکری شما در این زمینه استفاده می‌کند؟ افزود: خیر اطلاعی ندارم، فعلا وارد این مرحله نشده‌ام و آقای نجفی مشغول به کار هستند.

مشاور عالی سابق وزیر علوم در پاسخ به این سوال که مهمترین ویژگی وزیر علوم از نظر شما چیست؟ تصریح کرد: بنده در مدت سرپرستی‌ام در وزارت علوم و زمان وزارت آقای فرجی‌دانا اعلام کرده بودیم که سیاست‌های ما در دوران جدید، سیاست‌های دولت آقای روحانی است و مطالباتی که دانشگاهیان داشتند آقای روحانی نیز در برنامه‌های‌شان و سیاست‌های خود مباحثی را در خصوص دانشگاه و آموزش عالی مطرح کردند. بنده در مدت سرپرستی آن سیاست‌ها را دنبال کرده‌ام و آقای فرجی‌دانا هم همین‌طور. فکر می‌کنم وزیر بعدی نیز چه آقای نجفی باشد و چه هر شخص دیگری باید سیاست‌های دولت و آقای روحانی را دنبال کند.

توفیقی در پاسخ به این سوال که برخی از انتقادات و محورهای استیضاح وزیر علوم درباره منصوبان وی در وزارت علوم بود و انتقادات فراوانی نیز به دلیل حضور شما در وزارتخانه مطرح بود. ارزیابی‌تان از این مسئله چیست؟ چرا آن زمان استعفا ندادید؟ پاسخ داد: انتصاب معاونان و مشاوران هر وزارتخانه از اختیارات اجرایی وزیر مربوطه است. طبیعتاً آقای دکتر فرجی‌دانا از اختیارات خودشان استفاده کرده‌اند و البته انتقادات هم بود که همواره محترم و قابل استماع است و پاسخ هم داده شد و در آن دوران به انتقادات پاسخ دادیم تا ارتباط و تعامل داشته باشیم و ابهامات درباره انتصابات را برطرف کنیم که این وظیفه ما بود که انجام دادیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آقای میلی‌منفرد معاون آموزشی وزارت علوم هم قصد دارند از سمت خود استعفا دهند؟ گفت:‌ از تصمیم سایر معاونان اطلاعی ندارم و بهتر است با خودشان در این زمینه صحبت کنید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری