تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در همه دستگاه‌های اجرایی کشور نسبتا فعال است.

خبرگزاری فارس: اهتمام به فریضه امر به معروف در دستگاه‌های اجرایی

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در چهل و دومین جلسه شورای معاونین مسجد مقدس جمکران با اشاره به آیات 34 و 35 سوره مبارکه فاطر گفت: معمولاً نعمت‌های دنیا اینگونه است که نیازمند تنوع و تبدیل است و ممکن است بر اثر استمرار حتی زیبایی‌ها و حلاوت خود را از دست بدهند و عادی شده و این عادی شدن سبب گلایه برخی شود.

وی در ادامه به نعمت تشکیل نظام جمهوری اسلامی اشاره و اظهار کرد: نعمت جمهوری اسلامی بسیار ارزشمند است و بعضی‌ها متوجه اهمیت آن نیستند که این نعمت در ظل توجهات امام عصر(عج) و رهبری ولی فقیه جامع‌الشرایط چه برکاتی دارد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در ادامه به نعمت‌های بهشتی اشاره کرد و افزود: مؤمنین در روز قیامت و در بهشت احساس خستگی و فرسودگی نمی‌کنند زیرا نعمت‌های الهی در بهشت لذت‌های دائم و سیر نشدنی دارند و در بهشت خلود و جاودانگی است و برای رسیدن به بهشت باید در صراط مستقیم دنیا که عبادت و بندگی خداست حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در مسجد مقدس جمکران مراقبت را لازمه خدمت در این مکان مقدس دانست و عنوان کرد: حتی در اماکن زیارتی و اعتاب مقدسه هم اگر بشر از خداوند دور شود موجب شقاوت و بدبختی او خواهد شد؛ بنابراین دائما باید از خداوند بخواهیم به همه ما توفیق افزایش ایمان، اخلاص در عمل و عاقبت به خیری عطا فرماید.

وی با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در همه دستگاه‌های اجرایی کشور نسبتا فعال است و با توجه به اهمیت مسجد مقدس جمکران، بهترین ظرفیت برای احیای این فریضه در این مکان مقدس وجود دارد. بنابر این از تریبون و منبر تا تمام تبلیغات و همه کارکنان مسجد مسئول و موظف به احیای امر به معروف و نهی از منکر هستند.

رحیمیان در پایان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری تمام معاونین، مدیران و پرسنل ستاد امر به معروف و نهی از منکر با قدرت در مسجد مقدس جمکران شکل گیرد تا با فعالیت خالصانه و همراه با تقوا بتواند الگوی سایر نهادها و ارگان‌ها شوند.

گفتنی است در پایان این جلسه رضا پاینده به عنوان دبیر ستاد هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر مسجد مقدس جمکران معرفی شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری