کد خبر: 5810

منابع خبری اعلام کردند محاصره «آمرلی» طی عملیات امروز نیروهای امنیتی عراق با همکاری نیروهای داوطلب مردمی در هم شکسته شد.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از شبکه «العراقیه» خبر داد، نیروهای امنیتی عراق با همکاری نیروهای داوطلب موفق شدند لحظاتی پیش محاصره منطقه «آمرلی» را در هم بشکنند. منابع رسمی هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

یک فرمانده ترکمانی پایان محاصره آمرلی را تایید کرد

پایگاه خبری «السومریه نیوز» نوشت: «جاسم محمد جعفر» یکی از فرماندهان ترکمانی از پایان محاصره آمرلی و روستاهای اطراف آن از سوی تکفیری‌های داعش خبر داد.

این منطقه که ساکنان آن را شیعیان ترکمانی تشکیل داده‌اند، بیش از دو ماه است که در محاصره تکفیری‌های داعش است. دیروز نیروهای امنیتی عراق ۶ روستای مجاور این منطقه در استان «صلاح‌الدین» را آزاد کردند و صبح امروز عملیات در این منطقه را آغاز کردند که با موفقیت انجام شد. نزدیک به ۴ هزار نیروی سازمان بدر برای شرکت در این عملیات اعلام آمادگی کرده بودند.

این فرمانده ترکمانی گفت: نیروهای امنیتی با حمایت داوطلبان امروز این پیروزی را محقق کردند. این نیروها همچنین امنیت جاده ارتباطی میان بغداد و کرکوک را در پی رفع محاصره آمرلی تامین خواهند کرد. قرار است برای این مسئله نیز یک طرح تدوین و در ۴ محور اجرایی شود.

آمریکا نقشی در آزادی آمرلی نداشت

«حاکم الزاملی» نماینده فراکسیون پارلمانی «الاحرار» دیروز با اعلام اینکه نیروهای امنیتی و سرایا السلام در اطراف آمرلی مستقر شده‌اند گفت که بغداد با درخواست آمریکا برای ارائه پشتیبانی هوایی عملیات در هم شکستن آمرلی مخالفت کرده است.

رئیس سازمان بدر و فرزندانش در صف مقدم آزادسازی آمرلی

یک مقام امنیتی اعلام کرد که «هادی العامری» رئیس سازمان بدر و وزیر حمل و نقل دولت پیشبرد امور عراق در صف مقدم در هم شکستن محاصره آمرلی در استان صلاح‌الدین بود.

وی گفت: عامری و فرزندانش در صف مقدم نیروهای در هم شکننده محاصره بود.

جاده بین «طوز خورماتو» و آمرلی باز شد

منابع آگاه امنیتی اعلام کردند که در ادامه آزادی منطقه آمرلی در استان صلاح‌الدین جاده «طوزخورماتو» به آمرلی نیز باز شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری