عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی به دنبال اختلاف‌افکنی میان دولت و مجلس هستند، گفت که هیات رئیسه خانه ملت مخالف توزیع نامه علیه رئیس جمهور بود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، ضرغام صادقی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی طی سخنانی،‌ در خصوص اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها پیرامون توزیع نامه‌ای در صحن علنی مجلس علیه رئیس جمهور در ایام استیضاح وزیر علوم، گفت: این اولین مصاحبه بنده بعد از استیضاح است و علی رغم اینکه بنایی بر انجام مصاحبه نداشتم اما ظاهرا برخی رسانه‌ها به دنبال ایجاد اختلاف بین دولت و مجلس هستند که هیچ سودی برای کشور و مردم نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیشتر نیز یکی از رسانه‌ها خبرگزاری وابسته به دانشگاه آزاد مصاحبه‌ای را از قول آقای منادی عضو هیات رئیسه مجلس منتشر کرده بود که آقای منادی در حضور سایر اعضای هیات رئیسه با آن رسانه تماس گرفت و این موضوع تکذیب شد، افزود: بنده روز گذشته با آقای نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس تماس گرفتم و ایشان هم هرگونه مصاحبه علیه سایر نمایندگان و عضای هیات رئیسه با خبرگزاری ایلنا را تکذیب کرد.

صادقی در ادامه افزود: آقای نعمتی گفت بنده در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها این موضوع را مطرح کردم که هیات رئیسه مجلس از توزیع نامه علیه رئیس جمهور ناراحت بودند و بعد از این ماجرا قرار شد از این پس توزیع نامه‌ها با مشورت با رئیس مجلس انجام و در صورت صلاحدید در صحن علنی توزیع شود.

وی با بیان اینکه این نامه را آقای کوچک زاده تهیه، به هیات رئیسه مجلس تحویل داد و خودشان هم مسئولیت آن را بر عهده گرفتند و حتی قرار شد از پشت تریبون هم این موضوع را اعلام کنند اما فرصتی پیش نیامد، گفت: هیچ اراده ای در هیات رئیسه مجلس برای تخریب دیگران وجود ندارد و اقای دهقان نماینده مردم چناران و طرقبه نیزهیچ نقشی در توزیع این نامه نداشتند.

این عضوهیات رئیسه مجلس همچنین افزود: هیات رئیسه مجلس همانطور که دولتی‌ها نیز به آن اذعان دارند در جهت تعامل و همکاری هرچه بیشتر دو قوه تلاش می‌کند و در همین راستا هم سعی شده تا سوال از وزرا و حتی تحقیق و تفحص ها تا جایی که امکان داشته باشد به حداقل برسد.

صادقی اظهار کرد: برخی رسانه ها با دامن زدن به این موضوعات نه تنها هیچ خدمتی به رئیس جمهور نمی کنند بلکه مانع خدمت رسانی بیشتر دولت و مجلس به مردم خواهند شد.

وی افزود: وقتی رئیس جمهور استیضاح را قبول کرده و آن را وظیفه ذاتی نمایندگان مجلس می داند دیگران نباید سو استفاده کرده و از این طرق به رابطه دولت و مجلس ضربه بزنند.

این عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در شرایطی که دغدغه اصلی دولت و مجلس رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است و از سویی خروج از رکود مستلزم همکاری و تعامل جدی میان قوای مقننه و مجریه است نباید با پرداختن به مسائل حاشیه ای مانع از خدمت رسانی به مردم شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری